У Ріпкинській школі вибух. Є загиблаНа початку 17-ї години вчора у методкабінеті на першому поверсі школи №2 смт Ріпки пролунав потужний вибух, внаслідок якого отримали травми та були доставлені до місцевої лікарні три співробітниці навчального закладу: 45-річна бібліотекарка, 54-річна вчителька та 34-річна завгосп.

Про це повідомило Управління ДСНС у Чернігівській області.

Перші дві жінки зазнали осколкові поранення, що не загрожували їх життю. Проте завгосп мала найтяжчі поранення, за її життя кілька годин боролися лікарі, але так і не змогли врятувати жінку.

На щастя, діти, які під час вибуху знаходилися у школі в групах подовженого дня, не постраждали і були швидко евакуйовані з будівлі.

На місце пригоди одразу прибули рятувальники та співробітники правоохоронних органів. Вони очепили школу та з’ясували, що причиною вибуху стало спрацювання ручного протитанкового гранатомету “РПГ-18”. Його вдень приніс у навчальний заклад як експонат для музею 53-річний мешканець райцентру, який в якості волонтера разом з одною із чернігівських журналісток нещодавно їздив в район проведення АТО у Донецькій області. Звідти він привіз три гранатомети.

Один лишила у себе вдома журналістка, щоб потім віднести у Чернігівський обласний історичний музей. Інші два гранатомети чоловік відніс у Ріпкинську школу №2 та гімназію. Отримавши таку інформацію, правоохоронці одразу очепили гімназію, а у Чернігові навідалися додому до журналістки й вилучили зброю.

У смт Ріпки з обласного центру прибули група піротехників загону спецпризначення рятувальників та вибухотехнічна служба УМВС. Останні обстежили місце вибуху в школі, а рятувальники тим часом знешкодили у гімназії гранатомет, що перебував у бойовому стані. В подальшому небезпечний дарунок волонтера було вивезено й знищено правоохоронцями.

На місце пригоди виїздив в.о. голови Чернігівської ОДА Сергій Журман, керівництво та оперативні групи обласних УСБУ, УМВС та УДСНС.

Наразі правоохоронці з’ясовують обставини того, яким чином зброя могла потрапити з району проведення АТО у навчальні заклади.

Відео Garmata TV.

Коментарі закриті.