Торік на Менщині було зареєстровано сім випадків хвороби Лайма. Дотепер дане захворювання не діагностували у районі. Про симптоми та профілактику цієї рідкісної та досить небезпечної хвороби розповідає читачам найближчої газети виконувач обов’язків головного лікаря райсанепідемстанції Наталія ВЕРБИЦЬКА:

– Хвороба Лайма характеризується різноманітними проявами: ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця. Особливе занепокоєння викликає високий відсоток пізніх уражень різних органів та систем, що може призвести до довготривалої непрацездатності, інвалідизації, а інколи і до смертельних наслідків.

Джерелом захворювання є ссавці, серед яких провідна роль належить гризунам. Основними носіями збудника хвороби є іксодові кліщі. Однак, як свідчать дані статистики, лише одна особа з десяти, яких покусали кліщі, звертається за медичною допомогою. Перенесене захворювання не дає гарантійного імунітету – є випадки повторного інфікування через чотири – сім років. Найчастіше хворобу Лайма реєструють у весняно-осінній період.

На жаль, специфічної профілактики від цієї недуги не розроблено, тому поки що залишаються дієвими методи екстреної і неспецифічної профілактики. Екстрена – це надання медичної допомоги людині, яку покусав кліщ, а до неспецифічної профілактики належать методи винищення гризунів та кліщів.

Отож, буваючи на природі, не забувайте час від часу оглядати свій одяг і відкриті частини тіла через кожні дві години. Варто також у таких випадках і одягатися відповідно: заправляти футболку чи сорочку у штани, голову пов’язувати туго косинкою, вдягати щільні шкарпетки, у які бажано заправити штани.

Якщо таки кліщ вкусив – не зволікайте і не намагайтеся самі себе порятувати, а негайно зверніться по кваліфіковану медичну допомогу.

Коментарі закриті.