Стартував районний огляд-конкурс клубних закладів «Мистецьким перевеслом квітчаєм рідний край». Цьогорічний фестиваль разюче відрізняється від подібних заходів попередніх років. Оцінкою діяльності культосвітніх закладів нині є не лише звітний концерт, а й стан матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення, ведення відповідної документації, оформлення клубного закладу та ін.

Щоб пісня звучала

Протягом квітня – жовтня у районі мають відзвітувати 25 клубних закладів. Торік у відділі культури і туризму РДА було утворено нову структуру – районний організаційно-методичний центр. Очолила його Світлана Деденова – досвідчений спеціаліст сфери культури.

Цьогорічні традиційні творчі звіти клубних установ району вийшли з усталеного формату. Працівники закладів культури значно активізували свою роботу, залучивши до сценічного мистецтва громадськість і творчу інтелігенцію. А ще помітно підвищилася увага місцевих органів влади до проблем галузі та з нагоди 80-річчя утворення Чернігівської області.

У цьому ми переконалися, побувавши на творчих звітах Ленінівського, Городищенського Будинків культури та Климентинівського сільського клубу. Тут на належному рівні розвиваються багато видів і жанрів аматорського мистецтва, традиційної народної культури. А Городищенський заклад разюче змінився на краще – у його приміщенні зроблено ремонт, замінено електропроводку, придбано дещо з музичного оснащення. Директор Будинку культури Олег Левенець і художній керівник Євгенія Лукаш зуміли налагодити ділові і творчі контакти з місцевою владою, а також з фермерами, приватними підприємцями села.

І результат – очевидний. До культосвітнього закладу масово пішли і юні, і люди поважного віку. Створені вокальний ансамбль, танцювальний колектив, драматичний і художнього читання гуртки. Городищани на творчому звіті полонили своїх земляків справжніми талантами. Запам’яталися солістки Тетяна Сперкач та Світлана Юсухно, дует у складі Даші Квок і Світлани Зарудної. Майстерно читав гуморески Сергій Ковбаса. Ветеранам минулої війни присвятила свій сольний виступ Катя Левенець.

Городище багате на таланти, є в ньому і художники, і ткачі, і вишивальниці, і різб’яри по дереву, і майстри бісероплетіння. Завідувач бібліотеки Любов Юсухно розповіла про кожного сільського умільця, які представили свої роботи на виставці. Це – Валентина Ковбаса і Ганна Ілляшенко, Ганна Радченко і Анастасія Силенко, Володимир Антипов і Віталій Сушко. Згадали і видатного поета-земляка Олексія Довгого, представивши його книги на спеціальній виставці.

Не менш плідно і творчо працюють культармійці Ленінівки і Климентинівки. Ці населені пункти багаті на таланти. Є тут і знаний за межами України ансамбль гармоністів,і вокальні ансамблі. Творчі роботи представили далеко не всі умільці, а лише Михайло Середа і Тетяна Іваненко.

Концертна програма обох закладів культури була цікавою, насиченою і різноплановою – виступали фольклорний і вокальний ансамблі, читці Женя Мироненко і Алла Цинкаленко. Остання, до речі, прочитала вірш поета-земляка Михайла Ткача «Дорога до Кам’янки». (Кам’янка – невелике село, що входить до Ленінівської територіальної грома­ди – авт.)

Нагороди дістануться кращим

Наш район є одним з кращих у сфері культури області. Маємо і зразкові, і народні колективи, жоден культосвітній заклад за останні роки не закрито.

Загальною бідою клубів є відсутність опалення зимової пори. Тепло тільки у Климентинівці та Семенівці, решта ж обігрівають не зали, а кімнати для проведення репетицій хто як придумав – пічками, грубками, електроприладами.

Однак у кожному клубі і Будинку культури працюють гуртки, творчі і мистецькі об’єднання, співочі колективи. І журі районного огляду-конкурсу клубних закладів непросто буде обрати і визначити кращих серед кращих. Для перемоги мало вдалого виступу на звітному концерті. Будуть враховані й інші важливі аспекти – участь сільських аматорів у районних культурно-мистецьких заходах, кількість обмінних концертів, надання платних послуг. Важливо і те, як планується робота культосвітнього закладу і чи не є той план лише на папері. Мають бути і фотостенди та фотоальбоми проведених масових свят і концертів.

У жовтні у районному Будинку культури відбудеться заключний концерт переможців районного огляду-конкурсу. Усі вони будуть нагороджені дипломами відділу культури і туризму РДА та цінними подарунками.

Коментарі закриті.