На початку березня Президент підписав закон  «Про об’єднання територіальних громад». Згідно з цим законом, на декілька сіл буде одна сільрада. Проте об’єднання більших і менших сільрад не обов’язкове, а добровільне, – розповів Володимир Павленко, селищний голова Березни.

— За новим законом, у нашому районі можуть залишитися чотири громади: Мена, Макошине, Стольне і Березна. Об’єднання в крупні територіальні громади — добровільно-примусове. Наче усе виключно за бажанням громади. Однак у нас уже забрали податок з фізичних осіб — 60 відсотків забирає район. От і виходить, що система така: роздягнуть-роззують, але змусять об’єднатися.

Хоча думка про певне об’єднання навколо Березни виникла у Володимира Павленка ще до виходу в світ ЗУ «Про об’єднання територіальних громад».

— Хотіли працювати за німецьким проектом, — розповідає Володимир Михайлович. — Літом їздили до Німеччини переймати досвід. Система така. У сусідніх з Березною сіл є гроші. Населені пункти невеликі, гроші за ту ж землю надходять, а використовувати кошти фактично нікуди. У Березні ж навпаки. Надходжень менше, ніж витрат. Три мільйони витрат і лише півтора мільйона надходжень. Наприклад, є у нас звалище. У Локнистому, Бігачі його нема. Але у нас нема коштів, щоб звалище утримувати належним чином. А в сусідніх сіл є ці фінанси. Все одно ж сусіди везтимуть сміття на наше звалище. За рахунок коштів інших сільрад ми утримуватимемо своє звалище. Будуть нові робочі місця. Я пропонував: давайте об’єднаємося, утворимо, так би мовити, комунальне підприємство. Ініціативу підтримали сільські голови, бухгалтери навколишніх сіл. Коли винесли на розгляд, знайшлися депутати, котрі голосували проти. Рішення не прийняли. Минув рік. Тепер ми хочемо не хочемо, а сусідні громади до себе приймемо. Чого було не зробити подібне минулого року? Чим скоріше ми б почали, тим скоріше б система налагодилася.
Вікторія Товстоног

Коментарі закриті.