Люди навчилися мові. І одразу почали називати все, що існує у світі, зокрема, себе і один одного. Дитині завжди намагалися давати ім’я, яке протягом усього життя буде захищати і підносити свого власника. Які ж імена найчастіше дають дівчаткам на Менщині, а які є рідкісними та загадковими?

– У 2011 році в нашому районі народились 162 хлопчики та 164 дівчинки, – розповідає начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби районного управління юстиції Лариса Попович. – Найчастіше останнім часом дівчаток називають Софійками, Оксанами, Даринками, Вероніками та Анастасіями. Але є і досить рідкісні імена. Доводилось реєструвати Камілу, Альбіну і Соломію.

Що ж означають найбільш вподобані жіночі імена?

Анастасія – давньогрецьке ім’я, означає «воскресіння». Вона – улюблениця і в садку, і в школі: до всіх однаково доброзичлива, мрійлива. Людина настрою. У свій внутрішній світ допускає лише найближчих людей.

Давньогрецьке ім’я Вероніка означає «та, що несе перемогу». Вона завжди оточена прихильниками. З однаковою легкістю може працювати на відповідальній роботі або бути гарною домогосподаркою. Її талісманами є чорний благородний опал, турмалін і онікс.

«Володарка» – так перекладається з давньоперсидської ім’я Дарина. Власниця цього імені з дитинства сама організує простір навколо себе: хоче грати – ніхто її не відверне, почне плакати – може позмагатися з пожежною сиреною. Зате Дарині притаманні кмітливість, відмінна пам’ять і непогана інтуїція, вона організована і акуратна. Дуже вразлива, важко переносить невдачі і болісно – розрив із друзями.

Імена Оксана та Софія – також давньогрецького походження. Дуже непроста особа та Оксана (означає «чужа, іноземна»). У неї вогненний темперамент і багатосторонні здібності, вона повин­­на постійно дізнаватися щось нове, вчитися, знайомитися з людьми. Якщо кар’єра не складається, зосереджується на сім’ї, намагаючись направити всі свої сили і здібності на виховання дітей і ублажання чоловіка.

Ім’я Софія, що означає «мудрість», є уособленням багатства та успіху. Називаючи доньку Софією, батьки, самі того не підозрюючи, страхують дитину від матеріальних проблем. У Софії закладено прагнення до лідерства, їй абсолютно незнайоме слово «лінь», і тому вона, як правило, досягає наміченої мети. Софія відважна і смілива, любить веселу компанію.

Рідкісне ім’я Альбіна походить від латинського слова «альба» – біла. Альбіна дуже схожа на свого батька, у зв’язку із цим про її характер краще судити по батькові. Їй притаманні принциповість та упертість. Альбіни акуратні у веденні домашнього господарства, смачно готують. Здатні легко забути недавню образу. Ревниво ставляться до жіночого оточення чоловіка.

Соломія – ім’я староєврейського походження, що означає «мирна, спокійна». Активна, ділова, обачлива, вона продумує кожен свій вчинок, рішення, план. Це вірна, обов’язкова, передбачлива і запаслива жінка, яка не піддається чужому впливу. Невдачі переживає важко, дуже ретельно відбирає друзів і не прощає непорядність і зради.

Каміла – має грецькі корені і означає «дівчина із знатної родини». Вона смілива і артистична. Має легкий характер. У неї багато друзів. В основному Каміли – веселі, життєрадісні жінки, які люблять життя і вміють насолоджуватись кожною хвилиною.

Коментарі закриті.