Років 30 тому засоби масової інформації захлиналися повідомленнями про виявлення смертельного вірусу імунодефіциту людини. Прогнози швидкості розповсюдження епідемії викликали страх.

Перший випадок ВІЛ-інфекції в Україні зареєстровано у 1987 році. Епідемія ВІЛ-інфекції у нашій країні почалася у 1995-му.

За повідомленням лікаря-інфекціоніста ЦРЛ Лідії МАРТИНЕНКО, у нашій районній лікарні станом на 1 листопада 2010 року перебувають на обліку 23 ВІЛ-інфіковані особи, з них – четверо дітей. Усі ці малята народжені ВІЛ-інфікованими матерями. Серед ВІЛ-інфікованих дорослих троє хворі на СНІД.

Якщо раніше ВІЛ розповсюджувався здебільшого ін’єкційним шляхом, то в останній час найчастіше статевим. Інфіковані – переважно молоді люди, 30 – 39 років, але є й старші – до 50 років та більше.
Яким же чином діє ВІЛ, потрапляючи до організму? Він атакує Т-лімфоцити-клітини, які відіграють важливу роль в імунній системі, і викликає їх руйнування. У результаті організм стає уразливим для мікробів, бактерій, грибків, поступово втрачає здатність чинити їм опір. До того, як зменшення кількості лімфоцитів призведе до імунодефіциту, можуть пройти десятки років. Але увесь цей час інфікована людина, почуваючи себе здоровою, може бути джерелом інфекції для інших.

ВІЛ не може передаватися тваринам або через них. Кровососні комахи також не є носіями ВІЛ-інфекції. Хвороба не передається через рукостискання, обійми, дружні поцілунки або повітряно-крапельним   шляхом. Не можна заразитися через сидіння унітазу, спільний рушник або постільну білизну, під час відвідування басейну, лазні чи спортивного залу, через питні фонтанчики або дверні ручки, спільний посуд, їжу.

Головні правила, які допоможуть людині уникнути ВІЛ/СНІДу, – це дотримуватися правил безпечного сексу – тобто, потрібно у разі контакту з випадковим партнером користуватися презервативами. А також потрібно утримуватися від внутрішньовенного вживання наркотиків.

Якщо ж у вашому житті були ситуації, пов’язані з ризиком інфікуватися ВІЛ, обов’язково треба пройти тестування. Адже на стадії здорового носійства хвороби є час для повного обстеження і попередження ускладнень.

Пройти тестування на ВІЛ та отримати консультацію з питань ВІЛ-інфекції можна у «Кабінеті довіри» райполіклініки, а також у «Кабінеті довіри» Чернігівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Чернігів, вул. Щорса, 3).

Коментарі закриті.