— У п’ятницю, 2 листопада, був страйк персоналу санаторію «Остреч», — розповідає 62-річна відпочиваюча Ольга Дворська.

Санаторій «Остреч» розташований за п’ять кілометрів від райцентру Мена. В межах санаторію добувають популярну на Чернігівщині воду «Остреч».

За словами Ольги Дворської, робота санаторію у минулу п’ятницю зупинилася на годину.

— Медперсонал годину не обслуговував нас, відпочиваючих, бо працівники бастували, — каже вона. — Готували забастовку і на понеділок, 5 листопада, але вона не відбулася.

За словами Ольги Дворської, коли їм перестали робити процедури, люди пішли розбиратися, чому саме.

— Ми, 30 відпочиваючих, якщо не більше, пішли до Зінаїди Іванівни Магаляс (помічник директора. — Авт.). Кажуть, вона мати двох синів, котрі мають тут, як я зрозуміла, якийсь процент акцій. Вона закрилась у реєстратурі. Потім хтось підказав, що збоку є ще один вхід. Я кажу: «Вийдіть до народу, поясніть ситуацію». Відповідає, що нічого пояснювати не буде.

– У нас, відпочиваючих, є претензії до адміністрації санаторію, — продовжує Ольга Дворська. — Ми не задоволені тим, що у санаторії безліч платних послуг. Тепер треба платити за те, що рік тому було безкоштовне. Трав’яний чай завжди входив у вартість путівки. Тепер чай — 26 гривень курс.

Більярд платний, ракетки платні. За що ж ми заплатили «Остречу» п’ять тисяч гривень за путівку? Добре, я по соцстраху. А люди ж і повні суми платять. Чоловік із Сахаліну приїхав, обурений: що це таке, віддайте мої гроші.

У санаторії економлять на дезінфікуючих, миючих засобах. Треба на 55 гривень у день нас годувати, а, як кажуть медпрацівники, годують на 28. Ввечері після бунту, правда, на столі з’явилася банка гірчиці. Я на всю столову кажу: «Так, довоювалися вже!». Це дієта у людей! Постійно їжджу у Миргород. Донька хворіє на цукровий діабет. Знаю, що на столі повинна стояти соняшникова олія, цукорниця. А не ложкою невідомо скільки цукру кинуто у склянку. У кімнаті нема ні графина, ні світильника.

— Наразі процедури проводяться, як призначено, а щодо п’ятниці — мені нічого не відомо, — говорить головний лікар санаторію «Остреч» Анатолій Литвак у вівторок, 6 листопада.

— Відпочиваючі кажуть, що в цьому році процедури, які раніше були безкоштовні, стали платними, зокрема, чай.

— Так, чай став платний. Чому, сказати не можу. Я не власник санаторію, це політика власників.

Медичні працівники підтвердили — «бунт» у п’ятницю був. Керівники віднікуються.

— Бунту не було. Обслуговування відпочиваючих затримали через позачергові збори колективу, — каже директор санаторію «Остреч» Володимир Борейко.

— Чим були викликані ці збори?

— Є незадоволення. Керівництвом, власниками і так далі.

— Що саме не подобається працівникам у нинішньому керівництві? Чому вони зібралися?

— Тому, що ніхто… (пауза) не рахується з колективом, можна сказати. Диктують свої умови.

За словами Володимира Борейка, норми по харчуванню виконуються.

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №45.

Коментарі закриті.