У Менській районній гімназії на базі пришкільного табору працювала літня мовна школа.

Відпочинок із користю

Міністерство освіти і науки України цього року запропонувало під час літніх канікул зробити на базі пришкільних оздоровчих таборів літні мовні школи, щоб зацікавити дітей вивченням іноземних мов.

Щоправда, нововведення поки що в стадії пілотного проекту, але на Чернігівщині за мету поставили зробити хоча б по одній мовній школі у районі.

На Менщині мовна школа «Еврика» працювала в районній гімназії на базі пришкільного табору відпочинку «Посмішка». Слухачами її стали близько сорока гімназистів третіх – четвертих класів.

Невимушено й весело

– Програма мовної школи не була прив’язана до шкільної програми з вивчення англійської, а лише опиралася на базовий рівень знань дітей, – розповіла заступник директора гімназії Ніна Котченко. – Це одна з форм літнього відпочинку і аж ніяк не продовження навчального процесу. Жодних повторень того, що вчили на уроках, жодних домашніх завдань. Щонайперше – мовна практика. Доброзичлива атмосфера, відсутність оцінок, радість дружнього спілкування – все це має зруйнувати у дітей психологічні бар’єри у вивченні іноземної мови.

«Наше слово» побувало в школі 18 червня. Темою занять у третьокласників були улюблені свята. Діти не лише наввипередки розповідали про них, а й співали пісень, дивилися мультик і коментували його – звичайно ж, все це англійською, легко і невимушено.

У пришкільному таборі заговорили англійською

А четвертокласники в цей час малювали казкового героя, створеного власною уявою, і з захопленням придумували для нього презентацію-представлення. І навіть під час зарядки весело хором командували собі англійською.

Буде і для старших

Цього року літня мовна школа в гімназії працювала лише для третьо- і четвертокласників. Займалися по дві години на день – зранку і після полудня. Проводили заняття четверо вчителів-волонтерів.

Позитивну оцінку нововведення дав начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко:

– Висновки по закінченню пілотного проекту – однозначно позитивні. Така мовна практика корисна і необхідна не лише молодшим, а й старшим школярам. Якщо буде можливість, на наступний рік обов’язково відкриємо такі мовні групи і для них.

Коментарі закриті.