На риболовлю на водойму поблизу селища Прогрес 4 березня з’їхалося понад 50 автомобілів з рибалками. Ні в кого з шанувальників підльодного лову не виявилося засобів безпеки.

Саме цього дня рятувальники провели рейд по водоймищах, аби з’ясувати, чи дотримуються рибалки правил безпеки. У жодного з рибалок в перевірених місцях не було рятувального жилета та ліня мотузки 15 – 20 м з петлею на одному кінці та вантажем 400 – 500 гр на другому). До того ж, деякі любителі риби пробивали лунки через два – три метри одна від одної, хоча необхідно витримувати відстань не менше п’яти – шести метрів.

– Не завадило б брати з собою на риболовлю для екстреного зв’язку мобільний телефон, а також класти у кишеню два великі цвяхи або ніж. З їх допомогою легше вибратися на лід, якщо ви провалилися, – розповідає інженер з пожежної профілактики СДПЧ-32 Олександр Губенко. – Не слід також забувати про небезпеку льодового покрову, особливо в тих місцях, де б’ють джерела, швидка течія або струмок впадає у річку, поблизу кущів, очерету, під прошарком снігу. А особливо зараз, коли під променями весняного сонця утворюються промоїни, ділянки тонкого та підталого льоду.

Безпечним вважається прозорий лід синюватого або зеленуватого відтінку при температурі повітря нижче нуля градусів. Щоб витримати вагу однієї людини, він повинен бути товщиною не менше семи сантиметрів, а декількох – 15 см. Виходити на водоймища вкрай небезпечно, якщо лід має білий чи сірий колір або на вулиці встановилася плюсова температура.

У ході рейду рятувальники роз’яснили рибалкам правила безпеки на льоду та вручили відповідні пам’ятки.

Фото райвідділу УМНС України в Чернігівській області.

Коментарі закриті.