Благоустрій у Мені.
Ось такі хатинки трапляються у нашому місті.
Роботи у працівників Менського КП «Менакомунпослуга» багато. Тільки-но прибрали міський пляж після свята Івана Купала, як потрібно знову повертатися до буденних справ. І клумби просапати треба, і сміття по усьому місту прибрати, а ще й встигнути скосити траву на ділянках байдужих підприємців чи недбалих господарів.

Найохайніша– вулиця Шевченка

За словами майстра КП «Менакомунпослуга» Любові Харькової, за підприємствами та організаціями у місті закріплені певні ділянки вулиць. «Шефи» мають білити бордюри, косити траву тощо. Але практично ніхто не хоче цим займатися, тому і доводиться працівникам КП «Менакомунпослуга» майже усе робити самим.

Особливо занедбані вулиці Леніна та Воровського. Від самого Троїцького базару до Центрального ринку майже ніколи не білять бордюри, не косять траву. А дорогою від автостанції до залізничного вокзалу узбіччя ховаються у бур’янах.

– А от вулиця Шевченка завж­ди радує своєю чистотою та охайністю, – зауважує Любов Миколаївна.

На окраїнах чистіше

Псують імідж Мени і напіврозвалені будинки. Цікаво, що на центральних вулицях таких хатин більше, ніж на окраїнах.

Причин занедбаності багато. Буває, люди виїжджають і залишають свою садибу напризволяще. Або ж господарів через оковиту не хвилює стан власного житла. Є й такі, що купують ділянку задля город­ництва, а стан самої будівлі хазяї ніби не помічають. Гостям нашого міста або транзитним пасажирам дивно спостерігати такі краєвиди.

Традиційно дошкуляє місту і проблема з вивезенням сміття. Контейнери зазвичай переповнені скошеною травою і гіллям. Хоча на сміттєвих баках є застереження, що такі речі кидати туди не можна, але меняни на це не зважають.

– Часто помічаю забиті гіллям контейнери біля сирзаводу, – розповідає Любов Миколаївна, – та спіймати на гарячому ще нікого не вдалося.

Крім того, жителі Мени часто викидають відходи поза контейнерами, складують на вулицях будівельні матеріали, цеглу, пісок. Навіть скидають сміття у зливну каналізацію.

– Працювати у службі благоустрою мало хто хоче, бо робота важка, а платять «мінімалку», – розповідає Любов Харькова. – Так хоч би вдячні нам були! Нещодавно трапився взагалі аморальний випадок. Один із моїх підлеглих прибирав стоянку таксистів. Один із перевізників поцілив у обличчя прибиральника сухою рибою, якою саме смакував під пиво. Ще й зареготав.

Можуть штрафувати

За словами керуючої справами виконкому міської ради Людмили Стародуб, за вивезення і звалювання у не відведених для цього місцях відходів, трави, гілок, складування на вулицях будівельних матеріалів, піску, цегли можуть накладатися штрафи: на фізичних осіб – від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів;  на посадових осіб та підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

– Але, щоб застосувати штрафні санкції до особи, яка викидає заборонені речі у сміттєвий контейнер, потрібно зафіксувати дане правопорушення, скласти протокол – розповідає заступник міського голови Юрій Стальниченко. – А зробити це досить складно.

Щодо напіврозвалених будинків та огорож, то «Правилами благоустрою території міста Мена та забезпечення в ньому чистоти, порядку, утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків» передбачено обов’язок громадян утримувати фасади будинків, споруд та огорож у належному стані. У разі порушення також передбачена адміністративна відповідальність господарів.

Коментарі закриті.