У пологовому відділенні ЦРЛ народжують навіть киянкиЯкщо пам’ятаєте, на запитання, звідки беруться діти, наші мами і тата відповідали, що їх знаходять у капусті або приносить лелека. Згодом, подорослішавши, ми довідалися, що усе це лише казка. Але люди, які «допомагають лелекам», дійсно існують.

Одна сім’я

– У нас не дуже великий колектив, – розповідає завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Менської цент­ральної райлікарні Олег Тимошенко. – Усього 20 чоловік: троє лікарів, п’ять акушерок, по стільки ж дитячих і молодших медсестер, буфетниця і старша медична сестра. Зате живемо дружно – ніхто ніколи нікого не підводить, завжди готові підставити плече. Немов одна сім’я.

Та й чи можна якось по іншому, адже серед цих стін у затишних палатах відбувається найбільше таїнство Всесвіту – поява на світ нової людини. Малесенької і беззахисної.

109 маленьких сердець

– З початку року наші фахівці прийняли 109 пологів, 24 з них за допомогою кесаревого розтину – продов­жує Олег Анатолійович. – Найбільше було жінок, які народжували вперше або вдруге. В основному, це мами з Менщини, Сосницького та Коропського районів, але були породіллі і з Корюківщини, Щорса, Чернігова і навіть Києва.

Мабуть, недаремно обирають саме наш райцентр. Адже пологове відділення Менської ЦРЛ має не лише офіційний статус доброзичливого до дитини, а ще й єдине у цьому медичному закладі отримало атестацію «Чиста лікарня, безпечна для пацієнтів».

З технікою – краще

Звичайно, фінансова скрута відчувається в усій медичній галузі, та це ні для кого і не секрет. Але пологове відділення намагаються забезпечити усім необхідним, оновлюється обладнання.

За останні роки додалися новий портативний УЗД-апарат, холодильна камера для зберігання плазми, кисневий концентратор, апарат штучної вентиляції легень.

Є необхідне обладнання, є досвідчені спеціалісти, а головне – дбайливі руки і великі серця людей, закоханих у свою чудову професію.

Тож нехай частіше лунає перший дитячий крик, крик продовження життя і надії.

Коментарі закриті.