У Овчарівці були і пан,  і вівчарі, і Василь Карасик
Катерина Шумна теж може багато розповісти про свій хутір.

Уродженець Котички, що за Десною, 85-річний Іван Федоренко нині живе у селі Гришівка на Борзнянщині. Нещодавно відвідав рідні краї, побував і у Червоному Маяку, що по-сусідству з Котичкою. І повідав «Нашому слову» цікаві моменти історії цього мальовничого хутірця.

Подарунок тамбовського пана

Мабуть, не всі червономаяківці знають, звідки походить історична назва їхнього села – Овчарівка. Це вже за комуністичного режиму на карті району з’явилися назви населених пунктів: Червоні Луки, Червоні Гори, Червоний Маяк, Червоні Партизани, Жовтневе… А в Овчарівки своя і дуже цікава історія.

Іван Тимофійович, який завжди хотів знати все не лише про свою Котичку, а й сусідні хутори, дізнався ось що від Ганни Бабич, уродженки Овчарівки, яка у 1988 році покинула цей світ.

У XIX столітті з Тамбовської губернії у хутір за Десною приїхав пан зі своїми наймитом і їздовим. Далекий багатій завітав до місцевого пана погостювати, на Десну подивитися. Тамбовцю сподобалося, як його приймали і частували, тому вирішив хутірському пану залишити подарунок – свого наймита Терентія. Хлопець був спритний, працьовитий, от тільки зростом не видався. Хутірський пан зробив теж подарунок гостю – віддав йому свого улюбленого собаку.

На той час на хуторі на панських ланах росли жито, пшениця, льон і картопля, а ще водилися вівці, яких пасли і доглядали овчарі.  Оскільки і хутір звався Овчарівкою, то і наймиту-прибульцю Терентію було дане прізвище Овчаренко.

Овчарському пану хлопець подобався. Якось під час розваг він наказав Терентію переплигнути через купу проса, що той і зробив. У нагороду хлопець отримав три десятини землі. І наречену пан Терентію обрав сам, коли тому настала пора одружуватися.

У подружжя народилося троє синів – Василь, Степан і Тимофій. Василь видався маленьким на зріст, то всі звали його Карасиком. У роки колективізації Терентія Овчаренка розкуркулили, забрали все до нитки, а з їхньої хати зробили клуб. До речі, він і нині стоїть у селі, замкнутий.

Василя було відправлено після розкуркулення на Урал, Степан залишився серед своїх, бо був інвалідом. У Тимо­фійовій родині народилося десятеро дітей, а Ганна, яка переповіла всю цю історію, була найменшою. У кожного з них – своя доля.

Спогади, що гріють душу

Автор листа до «Нашого слова» пам’ятає Овчарівку ще довоєнною.

Була тут початкова школа, у якій навчалися діти з Котички, Куковицького хутора і Овчарівки. А ще були млин-вітряк і магазин, у якому продавався хліб із зубчиками і називався він пекелкою.

Після Другої світової війни хуторянам, як і всім людям, жилося не легко, багато захисників не повернулися додому.

Та люди знаходили собі втіху – до сільського клубу приїжджали на підводах аматори з Макошине і Кукович. Ставили «Наталку-Полтавку», «Платона Кречета». На ці вистави сходилися всі хуторяни, яких тоді було чимало – у 70 хатах відбувалися весілля, плакали і сміялися діти. Нині ж у 12 оселях живуть 23 червономаяківців. Нема ні дівчат, ні парубків, не гупають давним-давно весільні бубни.

Нема млина-вітряка, нема школи, зникло навіть кладовище, яке було неподалік магазину. Літньої пори хутір трохи оживає – сюди з головної садиби сільгоспкооперативу «Куковицький» переправляють поромом телят, які за Десною випасаються до осені. Пастухи тоді хліб на хутір людям привозять.

Головною рятівницею від самоти для хуторян є листоноша. Вона – бажаний і найдорожчий гість у кожній хаті.

Івану Федоренку вдалося поспілкуватися під час відвідин хутора з нащадком Терентія-наймита – Іваном Дудком, який живе разом із дружиною.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;In lieu of flowers, contributions may be made in Samantha’s memory to the Saint John of God School for Special Children, 1145 Delsea Drive, Westville Grove, NJ 08093

Veteran goalkeeper Amer Shafia said: “Our goal is to achieve the best possible result from our match against Japan that we will enjoy anyway.chaussure louboutin pas cher
Once again, he stood impossibly far from the basket, and once again, he launched a long range shot in the final seconds, and once again, he drained it.prada bags
think I showed a little piece of what I capable of doing.hollister frankfurt
Avant la fin du salon, Metzger enregistre 2286 commandes fermes (les acheteurs ont versé 10 $ d’arrhes) et il pose un panneau Sold Out sur la voiture exposée pour signifier que toute la production de l’année est déjà vendue.michael kors uk handbags
He could not look up.michael kors bags sale uk

Less than 24 hours later, the Detroit based company that specializes in life size vinyl wall graphics, announced it has signed deals to obtain the licensing rights for three of the biggest names in sports: NBA great and current Charlotte Hornets owner, Michael Jordan; the leading scorer in NHL history, Wayne Gretzky; and arguably the greatest golfer to ever play the game, Tiger Woods.mcm purses

Коментарі закриті.