Україна знову перейде на літній часУкраїна о 3.00 у недiлю, 31 березня, перейде

на лiтнiй час: стрiлки годинника буде переведено на одну годину вперед, нагадує ТВі.

Ранiше “Укрзалiзниця” повiдомила про те, що 31 березня перейде на лiтнiй час, при цьому пасажирськi та примiськi потяги, якi в цей час перебуватимуть у дорозi, рухатимуться зi збереженням усiх зупинок. З 4.00 31 березня пасажирськi потяги далекого та примiського сполучення, а також вантажнi потяги вiдправлятимуться за чинним графiком, вiдповiдно до лiтнього часу.

Бiльшiсть територiї України розташована у смузi, що вiдповiдає часовому поясу UTC+2 (другий часовий пояс). Це зафiксовано постановою Кабiнету Мiнiстрiв №509 вiд 13 травня 1996 року, вiдповiдно до якої в країнi дiє час другого часового поясу з переведенням щорiчно годинникових стрiлок в останню недiлю березня о 3.00 на одну годину вперед i в останню недiлю жовтня о 4.00 – на одну годину назад.

2011 року, пiсля вiдмови РФ вiд практики переходу на зимовий час i фiксацiї поясiв вiд UTC+4 до UTC+12, Верховна Рада України ухвалила аналогiчне рiшення, проте восени його скасували.

Країни Європейського Союзу, бiльшiсть яких розташована в поясi UTC+1, меншiсть – у UTC i UTC+2, переходять на зимовий час.

1930 року в СРСР запровадили декретний час, стрiлки годинника було переведено на годину вперед вiдносно поясного часу, який дiяв на той момент, а переведення стрiлок годинника на лiтнiй час було запроваджено з 1 квiтня 1981 року вже щодо декретного часу – внаслідок цього лiтнiй час почав випереджати поясний на двi години.

1990 року декретний час було скасовано на територiї УРСР, проте перехiд на лiтнiй час згодом як скасовували, так i вводили знову. Наразі вiн дiє.

Коментарі закриті.