У Миколаївці цього року запрацює дитсадокУ районі розпочалися сходи жителів населених пунктів. Перше зібрання територіальної громади відбулося у Миколаївці.

Сход села проходив не у холодному Будинку культури, а у спортзалі місцевої школи. Миколаївський сільський голова Андрій Баклажко звітував перед односельцями про зроблене у минулому році.

Констатуючи успіхи і недоліки, Андрій Миколайович зазначив, що проблем у шести населених пунктах, які входять до Миколаївської сільської ради, чимало.

Зокрема, культосвітні заклади не опалюються уже кілька років поспіль. Однак їх працівники проводять культмасову роботу на належному рівні – організовують вечори відпочинку, концерти, беруть участь у фестивалях і ярмарках районного та обласного рівнів. У Будинку культури і бібліотеці зроблено ремонт.

Жителі територіальної громади часто надсилають звернення не до сільської ради, а одразу у вищі органи влади. Торік було 250 звернень і скарг від людей, і тільки 108 з них – безпосередньо до сільради.

Достатньо уваги у виступі сільський голова приділив земельним питанням. Не на належному рівні іде приватизація землі, є випадки самозахвату її. Сільгоспкооператив «Миколаївський» не платить за оренду землі, не укладено договір за користування нею торговельними точками, які є у селі.

Людей у територіальній громаді меншає. У Мурівці і Подині живуть тільки пенсіонери. У школі навчається 43 учні, отже є загроза закриття навчального закладу, у якому вже нині відсутні два класи.
Ще з 2012 року постало питання про відкриття у Миколаївці дитсадка. Торік мали б це зробити, однак забракло фінансування. У школі вже обладнано дві кімнати для малят, є меблі, посуд, постільна білизна. Придбано холодильник і пральну машину. Треба завершити обладнання санвузла і забезпечити дошкільний заклад кадрами.

Сільський голова занепокоєний станом доріг у селі, утриманням пожежно-сторожової охорони, облаштуванням сміттєзвалища. А ще слід офіційно оформити землі, відведені під пасовища для громадської худоби.

Релігійна громада на чолі з єпископом Амвросієм зробили офіційну вимогу щодо передачі Домницького монастиря віруючим, а весь контингент виправного центру №135 разом з його виробничою базою перевести в інше місце. Віряни хочуть відновити святиню і відкрити чоловічий монастир у Домниці.

На зібранні у Миколаївці був присутній і виступив депутат районної ради, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Василенко.

Коментарі закриті.