У Миколаївці планують відкрити дитсадок
Заступник директора ДП «Зернятко» Григорій Коваленко (праворуч) повідомив, що господарство хоче закріпитися на миколаївських землях.

Звітуючи перед односельцями на загальних зборах, Миколаївський сільський голова Андрій Баклажко зазначив, що селяни живуть не погано. Ошатні будинки, власні авто… Однак у селі нема у двох фельдшерсько-акушерських пунктах медпрацівників, Миколаївка потопає у смітті.

Земля обробляється

Місцевий Будинок культури не опалюється, потребує ремонту і його фасад. Однак культурно-масова робота ведеться на належному рівні.

Пожежно-сторожову охорону допомагає утримувати сільгоспкооператив «Миколаївський». Господарство обробляє майже усю землю. Придбано сучасну ґрунтооб­робну техніку.

Нинішнього року сільгоспкооператив планує відродити тваринницьку галузь, отже ремонтуватимуться ферми. Ще господарство cheap пообіцяло підживити лугові трави. Директор «Миколаївського» Роман Шумний запропонував громаді плідну співпрацю.

Болючою темою залишається відсутність дитсадка у селі. Перед виборами один з кандидатів у народні депутати виділив кошти для майбутнього дошкільного закладу і придбав 15 ліжечок. Садок планують відкрити у приміщенні школи, його бажають відвідувати 15 дошкільнят, однак жодної заяви про прийняття дитини ніхто з батьків не написав.

Як зазначив сільський голова, дітей у селі з кожним роком стає все менше. Торік народилося п’ятеро немовлят, а померли 23 миколаївці. У школі відсутні два класи. А усього ж навчаються 54 учні, яких у країну знань ведуть 20 учителів.

Андрій Баклажко дуже стурбований санітарним станом села. Стихійні сміттєзвалища просто заполонили населений пункт, екологічна служба навіть штрафувала сільського голову за це.

На зборах територіальної громади говорили про таку добру справу, як толока. Адже разом, усім селом можна і треба привести до належного стану сільські кладовища, ліквідувати сміттєзвалища. Однак далі слів діло не йде. Тільки жителі Подина разом зібралися і впорядкували місце поховання своїх односельців.

Громаді є робота

Безперечно, миколаївці хочуть бачити своє село кращим, ніж воно є нині. Багато селян мають власні автівки, якими їздять на базар у Чернігів продавати продукти зі свого обійстя, або ж до лікарні. Тому автобусне сполучення їх особливо і не хвилювало. А от низька закупівельна ціна на молоко миколаївців не влаштовує.

Сільгоспкооператив, який орендує у людей земельні паї, намагається розраховуватися вчасно. Господарство утримує пожежно-сторожову охорону, платить трьом водіям зарплату, сніжної пори чистилися вулиці села.

Свою співпрацю на зборах запропонував заступник директора ДП «Зернятко» Григорій Коваленко. Він сказав, що господарству потрібні трактористи. Працювати треба буде на американській сучасній техніці, доведеться повчитися на курсах. Зарплату «Зернятко» обіцяє до п’яти тисяч гривень.

Коментарі закриті.