У міськраді визначили алгоритм модернізації вуличного освітленняУ Менської міської ради під головуванням міського голови Федора Фесюна відбулася робоча нарада по реалізації проекту «Модернізація вуличного освітлення міста Мена», під час якої обговорювався подальший алгоритм дій. В нараді взяли участь заступник міського голови Юрій Стальниченко та члени команди підтримки проекту.

Про це повідомив офіційний сайт міської ради.

Нагадаємо, що в наприкінці березня Менська міська рада підписала грантову угоду з Європейським Союзом на проведення робіт з модернізації системи вуличного освітлення. Проект розраховано на два роки. За цей час в місті буде замінено 1400 застарілі ліхтарі вуличного освітлення на сучасні – світлодіодні, а також оновлено кабельні лінії та щитові. У травні в місті пройшла стартова зустріч по проекту, а наразі подано повний пакет документів для реєстрації проекту в Мінекономіки.

У міськраді зазначають, що ідея підвищення комфорту і безпеки в нічний час доби і при цьому дотримання всіх критеріїв і стандартів якісного освітлення далеко не нова для Мени. З 2011 року за рахунок реалізації цільової програми освітлення міста міській раді вдалося провести роботи з ремонту вуличного освітлення по багатьох вулицях. Також було встановлено 15 лічильників з програмуванням вуличного освітлення, що дає можливість вдвічі зменшити видатки порівняно з показниками до їх встановлення. Та фінансові можливості міського бюджету не давали можливість вирішити всі наявні проблеми.

У 2014 році міська рада взяла участь в проекті “Сталі Урбаністичні Демонстраційні проекти Європейського Союзу (СУДЕП)”, за результатами якого місто отримає на модернізацію системи вуличного освітлення грант від Європейського Союзу в сумі 500 000 євро. Загальна вартість проекту складає 638 069 євро.

Як розроблявся цей проект?

Заступник міського голови Юрій Стальниченко:

– Не секрет, що для більшості міст України, і Мена не є винятком, теперішній стан зовнішнього освітлення є незадовільним. Більшість вуличних ліхтарів не відповідають сучасним нормативам. Низька ефективність старих джерел світла призводить до того, що споживання енергії на освітлення в Україні в 1,7 раза вища, ніж у розвинених країнах.

Досвід передових країн світу показує, що для зовнішнього освітлення доцільно використовувати світлодіодні світильники. Вони забезпечують освітлення доріг, вулиць, автостоянок, дворових територій, залізничних станцій, виробничих площ, стадіонів і т.п. Споживання таких світильників відбувається від звичайної мережі. Споживання електроенергії – від 30 до 80 Вт/год, що в кілька разів менше від інших світильників.

Вивчивши умови, на яких місто могло отримати грантові кошти, ми вирішили, спробувати свої сили і підготувати проект, який допоможе модернізувати систему вуличного освітлення. Тим більше, що даний проект матиме гарні перспективи для подальшого розвитку як в нашому місті, так і в інших містах України.

Розробляючи грантову заявку, ми намагалися адаптувати її до нової продукції на ринку, до нових технологій і, звичайно, до тенденцій розвитку міста. Технічні та естетичні аспекти, створення почуття безпеки завдяки освітленню, економія енергії, візуальний комфорт та вплив освітлення на організм людини – всі ці критерії враховувалися при розробці плану освітлення. 19 грудня, в День Святого Миколая, мені зателефонували з команди SUDEP і повідомили, що наш проект потрапив до списку 11 українських проеків, які Єврокомісія відібрала на фінансування. Це був справжній подарунок від Святого Миколая!

Якою була основна ціль?

Міський голова Федір Фесюн:

– Ми провели досить серйозну роботу, адже не секрет, що ліхтарі, які задіяні в системі вуличного освітлення міста, вже віджили свій строк експлуатації і не задовольняють вимогам сучасності.

Освітлення міста відіграє декілька ролей. Наприклад, основним критерієм є безпека людей. Я вважаю, що правильне освітлення сприятиме зменшенню рівня злочинності, створить гарні умови для автомобілістів, інших учасників дорожнього руху… Освітлення – це не розкіш, це суттєвий фактор, який визначає індивідуальність міста.

Безумовно, дуже важливим фактором є енергоефективність проекту. Зниження обсягу споживаної енергії також необхідно, як і відчуття безпеки, що забезпечується першокласними системами освітлення. Вся обрана продукція гарантує чудові результати в аспекті енергозбереження та функціональності. За нашими розрахунками, після реалізації проекту ми зменшимо викиди СО2 в атмосферу на 90 тонн у рік.

Підсумовуючи, хочу сказати, що основною метою проекту є вирішення ключової проблеми скорочення викидів парникових газів шляхом впровадження енергоефективних технологій в системі вуличного освітлення міста і поступового припинення використання неефективних джерел освітлення; підвищення рівня освіти та обізнаності жителів з питань енергоефективного освітлення; розповсюдження і тиражування результатів проекту.

Яких подальших дій очікувати?

Міський голова Федір Фесюн:

– Зараз ми подали повний пакет документів для реєстрації грантового проекту в Мінекономіки. Тільки після цього на рахунки, які відкриті міською радою для фінансування проекту, надійде перша частина коштів від Європейського Союзу.

Після їх отримання буде проведено енергоаудит системи вуличного освітлення, а також розпочнеться підготовка до тендерних процедур на умовах ЄС. І тільки після успішного проведення тендерів можна буде укладати договори з генпідрядником на проведення робіт.

І ще раз хочу наголосити, що проект буде реалізовуватись протягом двох років, тобто, до квітня 2017 року. Про хід реалізації проекту міська рада і надалі регулярно інформуватиме жителів на сайті міської ради, в соціальних мережах та на сторінках газети «Наше слово».

Коментарі закриті.