Фото: «Уже понад 600 жителів Менщини скористалися можливістю отримати безкоштовні або недорогі ліки», – констатує Наталія Корнієнко.

Державна програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні недуги, бронхіальна астма, діабет ІІ типу. З квітня програма вже почала діяти.
Три аптеки
– Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, – це перелік із 21 міжнародної непатентованої назви, які входять до програми «Доступні ліки», – пояснює головний лікар центру ПМСД Наталія Корнієнко. – Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, яку подав заявник на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно.
Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату.
Комбіновані лікарські засоби (які містять кілька із визначених діючих речовин) за даною програмою отримати неможливо.
У програмі «Доступні ліки» на території нашого району беруть участь три міські аптеки: КП «Ліки України» (вул. Шевченка, поблизу райлікарні), ТОВ «Менська районна аптека ім. В.І. Смирнова» (вул. Суворова, 1) та ТОВ «Фармсвіт здоров’я» (вул. Героїв АТО, поряд з відділенням «ПриватБанку»).
Без рецепту – зась
Щоб отримати ліки за даною програмою необхідно звернутися до сімейного лікаря за місцем проживання або реєстрації. Лікар після огляду пацієнта та необхідного обстеження (флюорографія, онкоогляд, електрокардіографія тощо) виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву (діючу речовину ліків). Виписаний рецепт дійсний протягом 30 днів. Без рецепта ліки за даною програмою отримати не можливо.
Із рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі і має спеціальну наліпку зі словами:«АПТЕКА-учасниця програми ДОСТУПНІ ЛІКИ, урядова програма».

Міжнародні непатентовані назви (діюча речовина), які  входять до програми «Доступні ліки»

Серцево-судинні захворювання:
Аміодарон (Amiodarone)
Амлодипін (Amlodipine)
Атенолол (Atenolol)
Верапаміл (Verapamil)
Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
Спіронолактон (Spironolactone)
Фуросемід (Furosemide)
Дигоксин (Digoxin)
Еналаприл (Enalapril)
Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
Карведілол (Carvedilol)
Клопідогрель (Clopidogrel)
Метопролол (Metoprolol)
Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
Симвастатин (Simvastatin)
Бісопролол (Bisoprolol)

Бронхіальна астма:
Беклометазон (Beclometasone)
Будесонід (Budesonide)
Сальбутамол (Salbutamol)

Діабет II типу:
Метформін (Metformin)
Еліклазид (Gliclazide)

Коментарі закриті.