Напередодні урочистих дат у приміщенні Менського районного суду відбулася зустріч працівників апарату суду з представниками громадськості, які безпосередньо мають відношення до захисту нашої Батьківщини.

За словами ініціатора заходу, голови суду Тетяни Сови, ця зустріч мала на меті більше зрозуміти процеси, які відбуваються в суспільстві, стати ближчими до людей.

DSCN0141.JPGЗа філіжанкою кави неквапливо точилася розповідь ветерана Другої світової війни Михайла Ющенка про форсування Дніпра, отримані поранення, звільнення від фашистської окупації рідної землі.

Настоятель Свято-Троїцької парафії Василь Томишин у своїй промові наголосив на необхідності більше уваги приділяти людям, яких торкнулася війна. Розповів про відвідини бійців з Менщини, які зараз воюють в зоні АТО, як вони були раді душевній та матеріальній підтримці від земляків.

Також Василь Михайлович закликав віруючих молитися за мир в Україні та за скоріше порозуміння між конфліктуючими сторонами.

Найбільше вразила присутніх розповідь демобілізованого учасника АТО Юрія Мишкіна. Він, працюючи на посаді сільського голови у Блистові, не зміг залишатися байдужим до подій у Криму та Сході і «форсував» райвійськкомат з проханням про мобілізацію. Його бажання не залишилось без уваги і отримані на військовій кафедрі навички точної стрільби стали в нагоді при вишколі майбутніх снайперів.

Юрій Миколайович зі сльозами на очах говорив про контраст, який він відчував кожного разу, коли повертався з бойових дій у мирне життя. Він не розуміє, як молоді сильні хлопці можуть ховатися від мобілізації в той час, як тендітні дівчата беруть в руки зброю і йдуть на передову.

За словами Юрія Мишкіна, ця війна – надовго, сепаратисти добре озброєні, а місцеві люди часто настроєні проти українських військових. Він вважає, що Україна має потужно розвиватися економічно, підняти рівень життя своїх громадян, тоді й бунтівні регіони самі захочуть повернутися в рідну Україну.

На зустрічі також був присутній відомий менський волонтер Олексій Прищепа. Він подякував всім небайдужим жителям району за ту підтримку, яку вони регулярно передають в зону АТО.  Каже, що бійцям на Сході потрібно все – від шкарпеткок до тепловізорів, але найбільше хлопці цінують те, що їх пам’ятають у рідному краї.

 

 

 

 

Коментарі закриті.