У Менському районі посіяно майже 14 тисяч гектарів ярих культур
Посівна у фермерському господарстві “Бджола”.
У господарствах Менщини засіяно більше половини запланованих площ. Найпопулярніша нині яра культура – куку­рудза.

– Станом на 13 травня посіяні ярі культури на площі 13,6 тисячі гектарів, – повідомив найближчій газеті начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Це становить 55% від прогнозованого. Площі під ярі зернові зараз складають 8 829 гектарів. Найбільше з них займають посіви кукурудзи на зерно – більше п’яти тисяч гектарів.

В Україні, за інформацією Міністерства агрополітики і продовольства, запланована посівна площа під урожай 2013 року в усіх категоріях господарств складає близько 27,5 млн. га. Причому під зернові і зернобобові буде відведено 58,9% площ, решта 41,1% – під технічні, кормові культури, картоплю і овочі.

– У доброму та задовільному стані перезимували 7,4 мільйона гектарів, або 91,8% посівів озимих, – повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. – Прогнозований обсяг пересіву – близько 500 тисяч гектарів. Нагадаю, що в минулому році ми пересівали 2,3 мільйона гектарів. На сьогодні для пересіву в Україні є всі необхідні ресурси.

У цілому аграрії України витратять на весняну посівну майже 38,6 мільярда гривень, що на 1,3 мільярдів більше, ніж минулого року. Мінагрополітики і продовольства прогнозує збільшення зернового клину за рахунок пшениці, ячменю і жита, а також кукурудзи.

Коментарі закриті.