За станом на 1 квітня нинішнього року у районі проживає 575 осіб, які мають статус постраждалих від чорнобильської біди, у тому числі – 151 дитина. 83 учасники ліквідації наслідків катастрофи мають першу категорію інвалідності.

З кожним роком, на жаль, ліквідаторів стає менше.

Ці цифри було наведено на зібранні, приуроченому 25-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У районному Будинку культури ліквідаторів аварії і вдів загиблих та померлих рятівників вшанували керівники владних структур, громадськість міста, аматори сцени.

Торік з державного бюджету на компенсацію вартості продуктів харчування було виділено 668,4 тис. грн., допомога на оздоровлення склала 29 тис. грн., на додаткову відпустку для постраждалих на ліквідації аварії витрачено 75,6 тис. грн., а на допомогу постраждалим дітям – 16,2 тис. грн.

Минулого року у санаторії «Остреч» оздоровлено 37 ліквідаторів і постраждалих від аварії, поправили своє здоров’я 73 «чорнобильці» першої та другої категорій і 15 дітей. На безкоштовне зубопротезування державою виділено 5,3 тис. грн., а на придбання ліків за пільговими рецептами – 30,2 тис. грн.

На зібранні у районному Будинку культури про проблеми ліквідаторів аварії на ЧАЕС та потерпілого населення говорили у своїх виступах голова районної ради Володимир Роговенко, заступник голови райдержадміністрації Володимир Василенко, міський голова Федір Фесюн, керівник районної спілки чорнобильців Валентин Зимницький.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і померлих від наслідків аварії на ЧАЕС. Групі ліквідаторів і вдовам бійців з невидимим ворогом були вручені почесні грамоти районної ради, райдержадміністрації і відзнаки міської ради. А ліквідатору, інваліду першої групи Валерію Зайцеву почесну грамоту Валентин Зимницький вручив вдома, оскільки він через опромінення на ЧАЕС тяжко захворів і втратив обидві ноги.

На зібранні було порушено питання щодо встановлення пам’ятного знака у райцентрі на честь учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Міський голова Федір Фесюн запевнив, що на найближчій сесії міськради це питання буде обговорено і прийнято відповідне рішення з визначенням місця встановлення знаку і його ескізу.

Аматори сцени влаштували для ліквідаторів і присутніх у залі концертну програму-реквієм.

Коментарі закриті.