Є сподівання, що цього року тиск у міському водогоні підвищиться. На ділянці у центрі міста прокладуть трубу більшого діаметру. Таким чином спробують частково вирішити проблему з водопостачанням у літній посушливий період.

Олександр Олещенко з Жовтневого лікується у терапевтичному відділенні ЦРЛ. каже, вранці і надвечір тиск води у крані такий, що помитися нереально. Водопостачання лікарні покращиться лише після другого етапу реконструкції міського водогону.

Тонкі труби – немає тиску

Уже не перший рік меняни стикаються з проблемою: у спекотну пору тиск у водогоні настільки малий, що газові колонки відмовляються вмикатися. Та що там! У деяких мікрорайонах Мени вода у вечірню пору тече такою тонюсінькою цівочкою, що навіть холодної води набрати не просто. Додає проблем і відсутність дощів. Традиційно увечері господарі кидаються поливати городи. А в результаті… Коли відбувається найбільший одночасний відбір з системи водопостачання, води просто не вистачає на всіх.

За словами головного інженера ТОВ «Менський комунальник» Олександра Неженця, водогін у Мені прокладали у 60-х роках минулого сторіччя. Тоді не думали, що місто так розростеться і на стільки зросте кількість споживачів води. Тож прокладали труби такого діаметру, який сьогодні не може задовольнити потреби райцентру.

Лише 2002 року був виготовлений гідравлічний розрахунок міських мереж водопостачання. Ним передбачено, що найменший діаметр вуличної мережі водопостачання в місті повинен складати 100 мм – і це на околиці міста. У центральній же його частині мають прокладатися мережі діаметром 200 – 250 мм, пропускна здатність яких у чотири – п’ять разів більше (226 – 290 куб. м за годину). Наразі ж у центрі прокладені труби діаметром 100 мм, їх пропускна здатність – 56,5 куб. м за годину.

За словами Олександра Івановича, в мережі водопостачання міста є дві ділянки, реконструкція яких дозволить покращити водопостачання у весняно-літній період.

Місто шукає кошти

Цю проблему газета піднімала минулого року. Тож у справі якості міського водопостачання є позитивні зрушення.

Відомо, що у жовтні 2009 року правління тоді ще ЗАТ «Менський комунальник» зверталося за дозволом до міської ради стосовно можливості виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію зазначених ділянок водогону. Олександр Неженець стверджує, що тоді комунальники дозволу не отримали.

Однак у нинішньому році була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію водогону на ділянці по вулиці Леніна з виходом на перехрестя вулиць Робітничої та Урицького.

За словами міського голови Федора Фесюна, на прокладання 120 метрів водогінної труби діаметром 200 мм потрібно понад 129 тисяч гривень. Роботи спробують профінансувати з міського бюджету. Реконструкція відбуватиметься протягом літа. Адже після того, як трубу поміняють, буде відремонтовано дорожнє покриття по вулиці Урицького.

Тож очікуємо, що значна частина менян полегшено зітхне: у кранах в спеку з’явиться вода, а на дорозі, навпаки, зникнуть ямки.

Стосовно ж другої проблемної ділянки водогону, в напрямку від центру міста до вулиці Черняхівського, – її реконструкція поки що в невизначеній перспективі.

Коментарі закриті.