У середу, 15 березня, у Менському районному суді проходило підготовче засідання у справі місцевих радикалів – Менського міського голови Геннадія Примакова і депутата районної ради Валерія Гайдукевича. Прокуратура Чернігівської області звинувачує їх у вчиненні серйозного кримінального правопорушення – у хабарництві.

Нагадаємо, у липні минулого року співробітники СБУ разом з представниками прокуратури провели у Мені гучне затримання. Правоохоронці задокументували факт лобіювання на черговій сесії міської ради мером Примаковим питання щодо виготовлення проектно-технічної документації земельної ділянки. За шматок землі на території заводу продтоварів у Мені площею в один гектар мер, за даними правоохоронцыв, вимагав від орендаря «відкат» – 1000 доларів США. Подільником у корупційній справі був Валерій Гайдукевич.

Співробітники спецслужби спільно з працівниками прокуратури затримали мера Примакова і депутата Гайдукевича у службових кабінетах після того, як вони отримали грошову винагороду. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального Кодексу України (отримання неправомірної вигоди).

Скандал набув широкого розголосу. Факт порушення закону розбирають у судовому порядку. Суди тягнуться вже півроку, утім до логічного завершення досі так і не дійшли.

Під час підготовчого засідання, яке відбулося на цьому тижні, прокурор обласної прокуратури Дмитро Розенко надав суду клопотання, у якому просив передати справу на розгляд до іншого суду, можливо, Чернігівського апеляційного, адже прокуратура припускає, що посадовий статус обвинувачених може вплинути на кінцеве рішення по справі. Суддя Менського районного суду Андрій Слісар, зачитавши клопотання у відкритому суді і заслухавши учасників сторін, не задовольнив прохання прокуратури і судове засідання продовжилося.

Однак дива не сталося і на цьому засіданні. Вже вкотре його довелося відкласти, адже прокурор Розенко подав ще клопотання про відвід судді Андрія Слісаря. Вже вдруге прокуратура області просить замінити суддю, знову ж таки натякаючи на те, що зв’язки радикалів у Мені можуть «посприяти» у позитивному для обвинувачених вирішенні справи. Прокуратура просить, щоб справурозглядав не місцевий суддя.

Справу відклали на невизначений термін, допоки не знайдуть іншого представника феміди, який розгляне питання про відвід свого менського колеги.

Коментарі закриті.