У вівторок на Троїцькому базарі, що у райцентрі, не працювала жодна торгова точка. Виключення склали хлібні кіоски та кілька продуктових лотків. Підприємці на роботу прийшли, але не працювали – страйкували у знак протесту проти ухвалення Податкового кодексу.

– А ось і наша преса! – вигукують із групи людей на Троїцькому. Підприємці, в основному жінки стоять коло своїх зачинених контейнерів, наперебій обговорюють проблеми.

– Платити існуючі податки та збори ми ще сяк-так можемо. Але ж не ті суми, які передбачає новий Податковий кодекс! А касові апарати у палатках – взагалі нонсенс. Ми на 20-градусному морозі працювати зможемо, а ось касовий апарат – навряд чи витримає.

Поки спілкувалися, коло все ширилося, до дискусії щохвилини хтось приєднувався.

– Ми не знаємо ні свят, ні вихідних, – в один голос кажуть підприємці, – виходимо на роботу у будь-яку погоду. Не від ситого життя: у нас є діти, онуки, їх треба вивчити, допомогти стати на ноги. Дайте нам і нашим дітям нормальну роботу – ми самі підемо з базару.

На переконання підприємців, вони роблять значні внески до місцевого бюджету. А новий Податковий кодекс змусить більшість представників малого та середнього бізнесу згорнути діяльність. Відповідно, припиниться і поповнення ними міського та районного бюджетів.

Деякі наші підприємці рано вранці вирушили до столиці, щоб приєднатися до мітингувальників на Майдані Незалежності, де проходила акція протесту. За різними оцінками, від 10 до 30 тисяч людей з різних регіонів України вимагали відставки уряду і відхилення проекту Податкового кодексу.

Представники малого і середнього бізнесу, що мітингували під стінами Верховної Ради, просили політичного притулку в Гондурасі. Мовляв, у цій країні забезпечуються значно кращі умови для ведення бізнесу, ніж в Україні. За словами підприємців, влада їх “викидає на звалище”.

Коментарі закриті.