У грудні минулого року за Червоним мостом у Мені сталася серія крадіжок із будинків. Злодій діяв нахабно і впевнено, «чистив» хати серед білого дня, виносячи найцінніше. А на четвертій крадіжці нарешті попався…

– Крадій забирався у будинки менян через вікна, – розповідає старший слідчий Менського відділу поліції Денис Євтухов. – Робив це нахабно, вдень, коли господарі були на роботі або залишали домівку у справах. Розкидав речі по хаті, шукаючи гроші та золото, з одного з будинків виніс планшет. Цікаво, що крадій діяв у сусідніх будинках.

Правоохоронці детально проаналізували всі крадіжки. І встановили, що зловмисник у кожному випадку діяв у рукавичках, сліди від взуття були одного й того ж самого розміру (у двох випадках повністю співпадав малюнок протектора). Тож було висунуто припущення, що діяла одна й та сама людина.

– До того ж, скоріше за все, молода й нахабна, бо діяла швидко й упевнено, – каже Денис Євтухов. – У правоохоронців вже виникали здогадки стосовно особи зловмисника, коло звужувалося.

А далі події розвивалися стрімко. Маючи певні напрацювання, поліцейські не сумнівалися, що за трьома крадіжками відбудеться й наступна. Вже 20 грудня з того самого мікрорайону надійшов сигнал: знову «обчистили» будинок. Але в даному випадку господарі відлучилися ненадовго, повернулися додому за годину й викликали поліцію.

По гарячих слідах правоохоронці протягом 15 хвилин встановили особу злочинця. Завітали до нього додому і знайшли докази злочину: вкрадений планшет, рукавички, взуття з малюнком відповідного протектора. Того ж дня крадію було повідомлено про підозру, розпочалося слідство, на черзі – суд.

Виявилося, що це молодий хлопець, живе з батьками, не вчиться і не працює. На час скоєння крадіжок був неповнолітнім. Вкрадені гроші прогуляв, золото здав у ломбарди.

Напишіть відгук