У Мені риба подешевшала, м’ясо «кусається»Після шаленого стрибка курсу долара стрімко злетіли ціни й на усі види продовольчих товарів. Продавці ледве встигали щодня, а часто й по кілька разів на день переклеювати цінники. Аби з’ясувати нинішню ситуацію на продовольчому ринку, прямуємо на Троїцький базар.

У вівторок покупців було обмаль. У бутіках та торгових рядах із вдяганками-взувачками гуляє вітер. Продавці невесело жартують, що отак щодня змушені витріщатися одне на одного, а виторгу не мають.

Ненабагато жвавіше й у павільйоні: коло прилавків хіба по одному покупцю, а то й зовсім нікого. Купують ті, у кого якась гостина планується чи поминання. Народ ретельно звіряє ціни, вираховує, аби зекономити копійку. Беруть найнеобхідніше й потроху.

– Ось купила трохи тюльки, бо знаю, що вона смачна й більш-менш доступна, – каже менянка Лариса Ярошенко. – Рибу ми любимо, але практично не купуємо вже, бо дорого. Навіть на свято доводиться подумати, чи купувати того ж оселедця.

Ціни на рибу два місяці тому різко підскочили, найдешевша морська коштувала від 30 гривень.

– Це й відлякало покупців, – каже власник рибної торгової точки у павільйоні Сергій Ювченко. – Але ж нині товар подешевшав у середньому на 10 гривень за кіло. Приміром, нототенія коштувала 65 гривень, нині – 57, оселедець був 65 гривень, нині – 55, тушка сома подешевшала з 75 до 63 гривень за кілограм. Звісно, й це недешево, тож практично нічого люди не купують.

М’ясні прилавки милують око вибором товару, однак покупців коло них також не густо.

– Як перед Паскою подорожчало, так і нині ціна тримається, – каже продавець Наталія Романець. – Теляча й свиняча м’якоть – по 70 гривень за кілограм, кістки – по 20, сало – по 45 – 55 гривень.

Здорожчала й курятина. Але виграє у ціні зі свининою, тож має попит.

– Хоч і менше купують люди, але без роботи не сидимо, – каже продавець кіоску «Наша ряба» Тетяна Коноваленко. – Молодь бере курятину на шашлики, бо ж це дешевше. Ціни поступово зростали на гривню – дві, товар подорожчав, але у нас регулярно бувають акції та знижки.

Жодного покупця не спостерігаю у кіоску Чернігівського молокозаводу, в якому ще пару років тому стояли черги.

– Товар – увесь на місці, – каже продавець Ірина Андрієнко. – Навіть по п’ятницях, коли у нас знижки на 10 – 12 відсотків, людей практично нема. Паска, поминання, оранка – усе це спустошило гаманці, грошей у людей нема. Тим часом, наприклад, на сир «Російський» нам довели ціну 101,54 гривні за кілограм. При такій дорожнечі люди змушені молоко, сметану, сир купувати у селян.

Коментарі закриті.