Біля міської школи ім. Т.Г. Шевченка вже зранку юрмився чималенький гурт випускників та їхніх наставників. Після 10.00 учасників почали пропускати до приміщення школи.
Біля міської школи ім. Т.Г. Шевченка вже зранку юрмився чималенький гурт випускників та їхніх наставників. Після 10.00 учасників почали пропускати до приміщення школи.

Тестування з української мови і літератури відбулося 24 квітня. Очікується, що його результати оприлюднять до 15 травня. А поки що майбутні абітурієнти та їхні вчителі аналізують відповіді й підраховують потенційну кількість балів.

–  Цього року абітурієнти Менщини проходили тестування з української мови та літератури у міській школі імені Шевченка, – повідомила  спеціаліст першої категорії відділу освіти РДА Сніжана Лисиця. – Було зареєстровано 303 учасники, з’явилися 297. Це 262 одинадцятикласники та 35 випускників минулих років. Сам процес пройшов на належному рівні. Були й порушники: під час технологічної перерви у трьох учасників тестування за допомогою металошукача виявили мобільні телефони. Тож роботи цих «неслухів» анулювали, самих їх від ЗНО відсторонили.

Уже в понеділок зранку на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти з’явилася інформація про те, що після оголошення рішення Комісії з визначення правильних відповідей надійшла велика кількість звернень про незгоду із затвердженими результатами відповідей на деякі питання. Тому очікується ще один висновок Комісії.

За словами Сніжани Лисиці, офіційних звернень чи скарг з цього приводу у Мені не надходило.

Ось як оцінюють тесту з української мови і літератури його учасники.

Лілія ДОБРИДЕНЬ –  випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Перший тест у цьому році для мене видався складним. Особливо завдання з української мови. Найважчим у тесті з мови був текст: із усіх питань до нього реально було можливо відповісти тільки десь на два, решта була незрозуміло сформульована. Часу на написання мені майже вистачило. Готувалася цілий рік з репетитором і сама. Відмінного результату не чекаю точно, але сподіваюся, що все буде добре.

Анастасія БЕЗУГЛА – випускниця Дягівської школи:

– Я не можу сказати, що було дуже важко. Більше лякало, що це перший тест, я дуже хвилювалась. Особисто для мене складнішими були завдання з мови, а література порадувала: питання лаконічні й легкі. Відведеного часу було вдосталь, коли я закінчила, то залишалось ще півгодини. Найбільше часу забрав твір. Готувалась до ЗНО у репетитора, хоча і сама вдома перечитувала все по сто разів. Очікування, звичайно, позитивні. Перевіривши наступного дня тест, упевнилася, що у мене правильні відповіді переважають.

Анастасія ВОЙЛО – випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Найскладнішими виявилися завдання з літератури, у яких вимагалося встановити відповідність між головним героєм і напрямом твору. Уже порахувала бали. За тести 69 виходить. Ще, якщо твір доплюсувати, то, сподіваюся, 170 точно буде.

Дарина ГАЛІЧЕНКО – випускниця міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Тестування було складним, на мою думку. Всі кажуть, що непосильними виявилися завдання з мови, але мені важче було з літератури. Часу на написання не вистачило. Здається, написала не надто добре.

Галина ПЕТРИК – викладач української мови та літератури міської школи ім. Т.Г. Шевченка:

– Цього року було кілька нововведень. Як правило, тести складали після отримання атестату, а тепер навпаки. Все тому, що бал ЗНО переводиться в 12-бальну шкалу, і на базі написаного тесту відповідно виставляється оцінка за державну підсумкову атестацію з української мови та літератури. Нелегко медалістам: якщо напишуть на дев’ять балів, дається лишень срібна медаль, на вісім – не нагороджують зовсім. Система переведення балів досі невідома.

Надскладних завдань, на думку педагога, не було. З учнями усе повторили, тож для старанної дитини, вважає, тест був посильним.

Вікторія ПРИМАК. Фото Ірини ПРИМАК.

 

Мітки: ,

Коментарі закриті.