Щороку на Менщині офіційно реєструють до десяти пацієнтів з ВІЛ-інфекцією.

– Загалом у нашій цент­ральній районній лікарні та обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають на обліку 66 жителів нашого району, в тому числі четверо дітей, – розповідає лікар-інфекціоніст Менської центральної райлікарні Лідія Мартиненко. – Щорічно виявляємо близько десяти нових пацієнтів. Тому не варто забувати, що ця хвороба підступна і небезпечна.

«Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції СНІДу» – саме під таким гаслом відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом цього року.

Основна умова профілактики ВІЛ – безпечна поведінка. Основні шляхи передачі інфекції: статевий; парентеральний (при користуванні одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків); від ВІЛ-інфікованої матері до дитини.

ВІЛ-інфіковані люди можуть жити без будь-яких ознак хвороби і виглядати та почуватися здоровими, але, незважаючи на це, передавати вірус іншим. Вірус імунодефіциту поступово розмножується у клітинах організму і, зреш­тою, знищує можливість боротися проти будь-якої інфекції. Клінічні ознаки СНІДу виявляються через три – п’ять років після зараження.

Як показує багаторічний досвід, часто про те, що є ВІЛ-інфікованими, пацієнти дізнаються випадково. А новина, що джерелом інфекції є найближча людина, викликає стрес.

Знання свого ВІЛ-статусу дає важливі переваги. Адже після діагнозу можна отримати доступ до якісного лікування і тим самим потенційно продовжити своє життя та запобігти розвитку ускладнень протягом багатьох років. А також можете вжити заходів обережності, щоб не допустити передачі ВІЛ іншим людям.

При поліклінічному відділенні ЦРЛ працює «Кабінет довіри», де можна пройти добровільне консультування і тестування на ВІЛ, а також за бажанням пацієнта – анонімне обстеження.

Коментарі закриті.