Територіальний центр соціального обслуговування розширює кількість споживачів своїх послуг.

Одним із таких кроків стало відкриття у Мені пункту соціального забезпечення, де найнеобхідніші товари повсякденного попиту та продукти можна купити за оптовими цінами.

Програма “Турбота”

Відкриття такого пункт у було спільною ідеєю Менських райдержадміністрації та районної ради. Втілення задуманого почалося 28 грудня минулого року із затвердження на сесії райради програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення району «Турбота». На виконання цієї програми і відкрився 22 лютого пункт соціального забезпечення.

Уже в перший день роботи в народі його охрестили «соціальним магазином». Але це не магазин, бо отримання прибутку від торгівлі тут не планується. І навіть продавця немає, його функції виконує соціальний робітник з майже дванадцятилітнім стажем роботи Оксана Деркач.

Перші два тижні пункт працює у тестовому режимі: вивчається потреба в щоденній кількості товару, уточнюється асортимент, вирішуються деякі організаційні питання.

Перекупникам зась!

У пункті соціального забезпечення товари (в основному – продукти) продаються за оптовими цінами, що приблизно на 20% дешевше, ніж у звичайних магазинах. Пункт працює у першій половині дня та обслуговує громадян похилого віку і всіх пільговиків. Підтверджуючих документів ніхто не вимагає. На прилавках – хліб, батони, кілька видів круп, макаронів. Є також олія, рибні консерви, чай, кава, сірники, електролампочки…

Усе розважене, пакетоване. Тож черга є, але посувається вона швидко. Загалом планується кількість найменувань товарів довести до 30. Все це оптовики, крім хліба, завозять двічі на тиждень. Хліб доставляється щоденно, нереалізований напередодні повертається оптовику. Весь товар не закуповується, а береться під реалізацію.

Щоб не дати можливості «розгулятися» перекупникам, у пункті соціального забезпечення обмежено відпуск товару в одні руки – пляшка олії, пакет крупи чи макаронів, одну – дві хлібини і т.д. Ящиками чи мішками не візьмеш. Тож вигадки про те, що «в соціальному магазині все скупляють торгаші з базару» ґрунту під собою не мають.

Без націнок

Як уже зазначалося, відкриття такого пункту було спільною ідеєю райдержадміністрації та районної ради. В. о. голови райдержадміністрації Валерій Щукін прокоментував це так:

– Ідея виникла тоді, коли почалися досить суттєві стрибки цін на товари першої необхідності. Щоб якось їх пом’якшити, вирішили піти таким шляхом. Тим більше, що певна практика уже була: територіальний центр надає своїм підопіч ним таку послугу як доставка додому найнеобхідніших товарів. Принцип той же – все береться в оптовиків і реалізується без націнок. Тобто, територіальний центр виступає в ролі посередника між споживачами і оптовиком. Районна влада взяла на себе деяке фінансове забезпечення цієї справи: зарплата соціального робітника, що працює в пункті, та оренда приміщення оплачуються з бюджету.

До речі, велике спасибі тим підприємцям із Мени та району, які посприяли і надали певну допомогу у відкритті пункту. Ще раз наголошую, що пункт поки що працює в тестовому режимі, тож якщо у когось будуть якісь пропозиції щодо удосконалення його роботи – подавайте їх до терцентру, будемо вдячні.

Один коментар

  1. sita сказав:

    А конкретно де це?