У середу до центральної районної лікарні були госпіталізовані 13 учнів  міської школи ім. Т.Г.Шевченка.  Їм роблять антирабічні щеплення.

Тиждень тому до шкільного двору прибилася молода вівчарка. Песик був лагідний, не агресивний. Діти часто гралися з твариною.

Дирекція школи викликала спеціалістів, щоб ті забрали собаку з території школи. Натомість знайду залишили, прив’язавши у закритому приміщенні. Аби поспостерігати і переконатися, що тварина не хвора.

А вже незабаром собака помер. У терміновому порядку працівники ветеринарної служби зробили дослідження і передали мазки до Чернігова. До кінця дня надійшли висновки: сказу у пса таки немає. Однак, за словами директора районної лабораторії ветеринарної медицини Людмили Павленко, аби остаточно виключити цей страшний діагноз, потрібно чекати ще місяць. Наразі поставлені біопроби на білих мишах. Якщо з хвостатими буде все в порядку – значить, загрози від спілкування школярів з собакою дійсно немає.

За словами головного лікаря району Петра Хомрача,  учнів школи госпіталізовано з профілактичною метою. Бригада лікарів ретельно підготувалася до прийому пацієнтів – терміново були облаштовані палати, підготовлена антирабічна вакцина. Медики зустрілася з батьками школярів, провели роз’яснювальну роботу, порадили, як у цій ситуації діяти.

Обласний спеціаліст-рабіолог у середу обстежив пацієнтів, дав призначення. У свою чергу, працівники санітарно-епідеміологічної служби встановлюють коло контактних осіб. Можливо, число пацієнтів, що потребують антирабічних щеплень, ще зросте.

Нагадаємо, що на початку січня у Величківці Менського району від сказу померла жінка.

Коментарі закриті.