Дмитро Дука

У Менському районі розпочалася робота по формуванню батальйону територіальної оборони. До цього також долучаються два сусідні райони. Про деталі «Нашому слову» розповів військовий комісар райвійськкомату майор Дмитро Дука.

– Дмитре Віталійовичу, жителі Менщини почали отримувати повістки, що зобов’язують їх прибути до райвійськ­комату. З чим це пов’язано?

– Відразу хочу наголосити, що це не мобілізація і не відправлення війсь­ковозобов’язаних до зони проведення Операції об’єднаних сил, яка раніше мала назву АТО. Ще на початку цього року Генеральний штаб Збройних сил України планував перевести територіальні загони на бригадну структуру, створити хоча б по одній бригаді на область, а на загрозливих ділянках і більше.
Збройні сили України до 2014 року зазнавали постійного скорочення чисельності. Події 2014 – 2015 років продемонстрували, що ми не маємо достатньої кількості військових спеціалістів з-поміж тих, які перебувають у запасі. І як наслідок – при мобілізації військових ми бачили не фахівця своєї справи, а людину, яка втратила досвід і навички з роками. Це і маємо виправляти зараз задля зміцнення обороноздатності нашої країни.

Тож які завдання і функції покладаються на батальйони тероборони?

– Одним із головних завдань, яке ставиться при формуванні батальйонів, є відновлення професійних навичок резервістів, які перебувають у запасі, перепідготовка і вивчення сучасної техніки, озброєння, умов ведення бою. Цього року на базі Менського районного військового комісаріату формується окремий батальйон територіальної оборони. До роботи долучаються й два сусідні райони – Сосницький та Корюківський.

Підрозділ буде комплектуватися з числа військовозобов’язаних запасу, які придатні за станом здоров’я до військової служби. Основними завданнями батальйону територіальної оборони є охорона і оборона важливих державних об’єктів, боротьба з незаконними збройними формуваннями та прикриття державного кордону при загальній мобілізації.

– Як наразі йде процес формування батальйону?

– На даний час райвійськкомат займається оповіщенням військовозобов’язаних, призначенням до складу батальйону та проходження медичного огляду. Для підготовки особового складу до виконання завдань заплановано проведення навчальних зборів, які проходитимуть із 13 по 27 червня на полігоні в Гончарівську. А фіналом підготовки стане бойове злагодження та проведення бригадних навчань.

Участь у зборах можуть брати всі чоловіки віком до 60 років, які раніше були виключені з військового обліку по досягненню граничного віку перебування в запасі.

Коментарі закриті.