«Серце до серця» – так вирішили назвати команду учнів-волонтерів Макошинської школи, які проводили виховну годину зі своїм класним керівником Людмилою Леонтієвою в селищній благодійній організації «Нащадки АРАТТИ».

За інформацією голови «Нащадків АРАТТИ» Наталії Колесник, школярі завітали до благодійної організації, аби ознайомитися з «Книгою пам’яті», яка була створена під час реалізації проекту «Сива стежина в сто доріг» (2009 – 2011 роки).

Учасники проекту ставили за мету вивчення історії своїх земляків, які винесли на плечах тяготи тоталітаризму, німецької окупації, підневільної праці на чужині. Волонтери зібрали багато життєвих історій, підкріплених унікальними фотознімками.

Тоді і виникла ідея створити фотовиставку про історію селища та його людей. 23 лютого відбулося її відкриття в приміщенні селищного Будинку культури. Понад 30 стендів висвітлювали історію Макошине, починаючи з 1917 року. Виставку відвідали близько півтори тисячі односельців. Враховуючи побажання людей, її було перенесено до приміщення селищної ради.

– Розглядали, впізнавали, згадували… Я не знаю, хто створив цю виставку, але хочу цим людям вклонитися до землі, – сказав учасник бойових дій 85-річний Володимир Антонович Білець.

Доторкнутися душею до історії селища жителі змогли за підтримки Німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».
Після виховної години дітям запропонували взяти участь у волонтерському русі селища. І одразу 29 волонтерів поповнили благодійну організацію. Вже й спланована робота на півріччя.

Коментарі закриті.