У Макошине буде приватний паром. А може, й нова ферма
Настоятель місцевого храму отець Олександр щиро дякував благодійникам, що допомагають у спорудженні нової Свято-Покровської церкви та звітував за кожну гривню, витрачену на будівництво.

Пройшли ті часи, коли у Макошине на повну потужність працювали «Сільгоспмаш» та завод залізобетонних виробів, ТОВ ім. Шевченка, санаторій «Десна», будувалися нові квартири. Та, незважаючи на економічні негаразди, макошинська громада залишається активною і цілеспрямованою.

Півтисячі без роботи

Зараз у селищі проживають 2263 мешканці. Працюють школа, лікарня, бібліотека, відділення зв’язку, залізнична станція, дитячий садок з трьома віковими групами, Будинок культури, комунальне підприємство.

Мучать Макошине ті ж проблеми, що і більшість українських сіл та селищ: зменшення кількості населення, безробіття. З 1253 людей працездатного віку близько півтисячі не мають роботи. Торік народилося 11 діток, 54 макошинці пішли за межу вічності.

А ось бюджет селищна рада спромоглася навіть перевиконати! Виручають і допомагають земельні орендарі, яких селищний голова Валерій Кравцов вважає за добрих друзів усієї громади, – «Зернятко», «Куковицький», «Мена-Авангард». Минулого року укладено договори оренди і на невитребувані паї, селищна рада віднайшла кошти для оформлення документів на пасовища. Завдяки договору співфінансування із Жовтневим існує місцева пожежна команда.

Вдалося провести капітальний ремонт доріг у центральній частині селища, майже завершено ремонт опалювальної системи Будинку культури, на підході – освітлення кількох вулиць.

Звісно, не без проблем. Не всі макошинці навчилися ставитися до селища як до власної садиби: не до кінця зник­ли смітники, шкодять населеному пункту несанкціоновані спалення трави та п’янство, складна ситуація із крадіжками з погребів у пенсіонерів.

Про паром і худобу

Територію селищної ради розділяє річка Десна, а із мостів – лише залізничний. Макошинці здавна звикли користуватися місцевими паромними переправами. Один паром має сільгосппідприємство ім. Шевченка, інший належав заводу «Сільгоспмаш». На даний час це підприємство визнане банкрутом і перебуває у стадії ліквідації. І паром може просто опинитися у металобрухті.

Якщо його викупляти селищній раді, це обійдеться у кругленьку суму, а приватник зможе придбати приблизно за 22 тисячі гривень. Чекати інвестора? Громада вирішила по-іншому: скинутися грошима та передати паром у приватну власність одному зі своїх представників.

А ще макошинськими луками та сіножатями зацікавилися інвестори. Вони планують викупити ферму, взяти в оренду луг та орну землю і займатися розведенням худоби на м’ясо. Це б дало кількадесят робочих місць, покращення інфраструктури, нові надходження до місцевого бюджету.

Голова пішов

Наприкінці зборів селищний голова Валерій Кравцов повідомив громаді, що вирішив достроково скласти свої повноваження.

– Дякую усім макошинцям за співпрацю, критику, підказки, – сказав Валерій Михайлович. – Ваша підтримка дорогого варта. Щось вдалося зробити, щось – не зовсім, але ми намагалися усі разом зберегти наше селище. Поки що відпочину, а там – видно буде.

На зборах були присутні голова райдержадміністрації Олександр Мисник, депутат обласної ради Петро Хомрач та районний депутат Наталія Корнієнко.

– Дуже добре, коли громада і її керівник уміють планувати, рахувати, робити висновки, не бояться і не лінуються звертатися з пропозиціями до районної влади, – підвів риску голова РДА. – У вас склалося саме так. Отже, громада йде правильним шляхом.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;We had the highest scoring back court with Gilbert and Larry Hughes before Caron came aboard

This week: Tuesday vs.hogan outlet
a lazy boss has lazy workers.chaussure louboutin pas cher
She hadnt eaten, or slept, while searching for her lost mother.occhiali gucci
Hoagies are made with fresh baked thick, hearty, sesame seed speckled rolls.hermes sac
While the girl later changed her mind (and her team), other exhausted, overwhelmed kids simply give up by the time they’re teenagers.prada borse outlet
Adored uncle of Mathew, Rachael, Kate, Claire, James, Ashleigh, Harrison and their families.mulberry handbags sale

But there’s a very good chance all three will be gone by the time the Dolphins go on the clock at 14 assuming, as most do, that they don’t have the ammunition to move up.mulberry sale uk
mk handbags uk

Коментарі закриті.