У Луговому готові не пропускати лісовози
Жителі Лугового налаштовані рішуче.

Землі Ленінівської сільради багаті на ліси. З одного боку – гриби, ягоди, дрова, а з іншого – головний біль. Адже важкі лісовози, на переконання селян, руйнують і без того благенькі дороги.

Ліс возили – асфальт «місили»

– Десь із 2010 року почалися вирубки вільхи у лісовому масиві за Луговим у бік Городні, – розповідає Ленінівський сільський голова Віктор Джима. – Були скарги від місцевих жителів. Тоді вдалося із керівництвом «Менарайагролісництва» дійти компромісу: було організовано об’їзд ґрунтовими дорогами, проводилася висипка шляхів.

Минулої осені на дорозі Ленінівка – Березна на прохання громади та з дозволу ДАІ встановлено знаки обмеження ваги транспортних засобів. Та й існує весняна заборона на рух великовагового транспорту. Адже саме у цей період дорожнє полотно найбільше піддається руйнівному впливу природних факторів: дощу, талої води, підвищеної вологості. Дорогами загального користування мають пересуватися транспортні засоби, загальна вага яких не повинна перевищувати 12 тонн з навантаженням на вісь не більше восьми.

До цього року весняної заборони ніхто не порушував, тепер ситуація змінилася.

– Вже 24 березня ліс вивозили, – хвилюється Віктор Васильович. – Тільки торік дорогу на Ленінівку підремонтували. Що тепер з нею буде?

Штрафу не бояться

Ліс возить техніка не «Менарайагролісництва» (вони колоди лише з лісу під село звозять), а покупця. Домовитися із ним не вдається. Самі ж водії із вантажниками – люди підневільні.

– Говорив я з водієм, – хмурить брови лугівський пенсіонер-активіст Михайло Дворник. – Що ж ти, кажу, оце робиш, навіщо закон порушуєш? А він: «Сказали, якщо не поїду, то завтра робити не буду». Ось так.
Голова сільради 22 квітня на чергові лісодоставки ДАІ викликав. Приїхали, штраф оформили. Водій і не пручався. Та, мабуть, і власнику лісу це, як мертвому припарка, – одна вільхова колода більше 250 гривень штрафу коштує.

То чи ж можливе якесь порозуміння?

Дешеві дрова і компроміс

– Якщо можна було, ми домовлялися б про об’їзд, – пояснює лісничий ДП «Менарайагролісництво» Валерій Науменков. – Зараз деревину возять вантажні автомобілі MAN, а вони мають гладенькі шини і ґрунтівкою не пройдуть.

Перенести ж місце вирубки за своїм бажанням працівники лісництва не можуть, адже це планується мало не на десятиліття вперед.

– Не було вирубок – тоді місцеві жителі скаржилися, що ніде дров узяти, – продовжує Валерій Петрович. – Зараз вистачає. Тим більше, що для них і ціни пільгові, у половині менші – 45 гривень 50 копійок за складометр.

Поки що не вдається розставити усі крапки над «і». Селяни та сільський голова сподіваються, що їх таки почують і при укладенні договорів на продаж та вивіз лісу будуть враховувати і їхні законні інтереси.

– Не знаю, як далі буде, але люди налаштовані рішуче і залишитися без нормальної дороги не хочуть, – завершує розмову очільник Ленінівської громади.

Коментарі закриті.