У шкільному коридорі – фотовиставка, присвячена творчій спадщині відомого педагога та письменника Василя Сухомлинського, намальовані учнями ілюстрації до його повчальних казок з мудрими висновками. Нещодавно у школі влаштували Свято казки. Учасники літературно-драматичного гуртка під керівництвом Вікторії Кузьомки показали кілька епізодів лялькової вистави, а потім змагалися найактивніші читачі.

Під час годин спілкування школярів навчають любові до роду, шани до старших поколінь. А щоб усі постулати не вкладалися у маленькі голівки сухою інформацією, у школі регулярно відбуваються родинні свята.

– Ми намагаємося влаштувати для учнів та їхніх батьків справжнє затишне родинне спілкування, – ділиться директор школи Тетяна Прокопенко. – Із хлібом-сіллю, з піснями та сценками, конкурсами та гумором. Отак у невимушеній обстановці й прищеплюється любов до свого народу, до мови, звичаїв, обрядів та фольклору.

Що таке родинне дерево? Учні Лісківської школи вам скажуть, що корені його – то прародичі, стовбур – дідусі та бабусі, гілки – батьки, а листочки – то вони самі, діти.

На родинних святах тут завжди весело. Татусі змагаються у пришиванні ґудзиків, у класах лунають старовинні колискові, обрядові пісні та поради батькам.

Як влаштували у школі вечорниці – дівчата й хлопці повбиралися у національний одяг, пригощалися пампушками та співали народні пісні. Навіть  стелили доріжку чобітками, кусали калиту та здмухували гроші з тарілок – то так колись ворожили, змагалися та женихалися наші предки.

Маленька школа живе повнокровним цікавим життям. Після уроків тут завжди гамірно. Учні відвідують гуртки, а їх немало: літературно-драматичний, художньої самодіяльності, в’язання, інформатики, юного географа… У гуртку «Джерельце» молодші школярики вчаться виготовляти фігурки з солоного тіста. Окрім предметних, у школі діють також факультатив з народознавства та «Школа проти СНІДу».

Коментарі закриті.