Минулими вихідними пасічники з Киселівки забили на сполох: з невідомих причин почали гинути бджоли. Підозри лягли на ТОВ «Агроресурс-2006», яке напередодні проводило обробку хімічними засобами деяких ланів.

– Уже у понеділок, 18 червня, до сільської ради звернулися шестеро жителів села з проханням розібратися, що стало причиною загибелі бджіл, – розповідає Киселівський сільський голова Костянтин Ступак. – Разом з депутатом ми об’їхали усіх потерпілих, склали акт обстеження. Знаю, що «Агроресурс-2006» проводив обприскування полів, але чи це стало причиною загибелі, чи щось інше –встановити практично неможливо. Адже експертизу в Мені чи Чернігові не роблять, а її проведення в Києві коштує кілька тисяч гривень. До того ж, жодна з потерпілих пасік не пройшла паспортизацію, тому я навіть не впевнений, чи така експертиза можлива. Людей щиро шкода, бо це серйозні збитки. І не тільки фінансові, а й моральні. Пасіка ж не за один рік створюється.

– Маю чотири вулики, і майже вся робоча бджола загину­ла, – ділиться наболілим киселівець Михайло Нікіфорен­ко. – Планував меду взяти, а тут… А ще ж не знаю, чи молоді бджоли виживуть, чи також від зібраного меду загинуть. Я розумію, що поля протруювати потрібно, але хоча б попередили завчасно. А то вечором сказали, а вранці вже протруїли. Пропала частина бджіл і в Миколи Лемеша, Володимира Будька, Люби Колєнченко, Миколи Бабара, Антоніни Циганок. Що тепер робити? Кажуть, паспорти якісь треба було робити на пасіку, а я й не чув такого.

– У п’ятницю, 15 червня, на полях, які належать нашому товариству, було виявлено гусінь лугового метелика. А це страшний шкідник, що відрізняється ненажерливістю і практично всеїдністю, – пояснює заступник директора ТОВ «Агроресурс-2006» Олександр Велентій. – Жителів села ми попередили. Звичайно, термін часу був не великий, але діяти потрібно було негайно. Тож давати оголошення через радіо чи газету було просто не можливим. До того ж, усі 187 оброблених гектарів – це посіви сої, яка не є медоносом. Я щиро співчуваю власникам бджіл, і «Агроресурс-2006» готовий виплатити компенсацію. Але ж без офіційного підтвердження, що бджоли загинули саме від протруювання сої, ми не спроможні це зробити.

– Дійсно, 15 червня до нас звернулося стривожене керівництво ТОВ «Агроресурс-2006», – констатує начальник районної державної інспекції захисту рослин Володимир Савченок. – Під час перевірки на полях сої було виявлено гусінь лугового метелика. На території Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Ічнянського, Ніжинського, Прилуцького, Семенівського і Сосницького районів цей шкідник вже добре знайомий. Там гусінь виявили на невгіддях, посівах багаторічних трав, соняшнику, буряків, льону, кукурудзи, люпину та овочевих культур. Цей небезпечний шкідник полюбляє посіви, що межують з балками та водоймами. Гусінь розміром 25 – 30 мм, зеленувато-сірого кольору, з подовжньою темною смугою на спині. Позбавитися від ненажери можна, оброблюючи посіви «Актелліком», «Штефесином», «Альтексом» або «Золоном».

Коментарі закриті.