Врожайність зернових не дуже порадувала аграріїв Менщини, зате добре вродила картопля. У ТОВ «Агроресурс-2006» знайшли вихід, як порятувати вологе зерно. А також тут вирощують насіннєву картоплю і продовжують удосконалювати і розширювати виробництво.

Космос дає 28 картоплин з куща

Попри несприятливі погодні умови, котрі цьогоріч попсували нерви хліборобам, у киселівському агропідприємстві жито вродило на славу, врожайність його склала 32 центнери з гектара. До того ж тут отримали 500 тонн якісного зерна другої репродукції.

Такий насіннєвий матеріал, за словами заступника директора ТОВ «Агроресурс-2006» Олександра Велентія, не залежується на складах. Приміром, нещодавно партію такого жита придбало сільгосппідприємство з Борзни.

– Дуже виручила нас нещодавно придбана зерносушарка американського виробництва, – зауважує Олександр Арсенійович. – Жнивували в екстремальних умовах, зерно встигло набратися вологи. Тож висушили ще й люпин, ярові третікале та пшеницю, днями почнемо сушити овес, потім – соняшник, кукурудзу.

Покладають у господарстві надію і на картоплю. Мають непогану врожайність – 280 центнерів з гектара. Вирощують 14 сортів бульб, експериментують. Нинішнього року шість сортів – на випробуванні. Якщо вирощена картопля того чи іншого нового сорту влаштовуватиме якістю, товарним виглядом, смаковими показниками – будуть вирощувати.

Найбільше цьогоріч порадувала Белароса другої репродукції, непогано вродив і сорт Пікассо.Цікаві і експериментальні сорти. Барвінок – дуже рання картопля, від перших сходів до збирання врожаю проходить усього 45 днів. Редскарлет і Редледі мають жовту м’якоть і характерний смак, Лаура – червона картопля. А сорт Космос вражає тим, що з-під одного куща можна накопати до 28 картоплин, з яких вісім – дев’ять великі. 

– У нашій місцевості вигідно, на мою думку, вирощувати Беларосу, бо достигає вона рано, не встигає хворіти, має гарний товарний вигляд і смачна, – розповідає заступник директора. – Дбайливі господарі роблять зазвичай так: оскільки площі після Белароси звільняються рано, то після того, як викопали картоплю, встигають посіяти озиму пшеницю або сидерат (жито, редьку) – біологічне добриво.

Битимуть олію 

Розвивається в ТОВ «Агроресурс-2006» і тваринницька галузь. Нині тут мають 1619 свиней, з яких дві сотні досягли у масі ста кілограмів. Поросят у господарстві можна купити по ціні 20 гривень за кілограм живої ваги. Свинину реалізують на ЗАТ «Чернігівський м’ясокомбінат».У листопаді в товаристві планують вибракувати 40 відсотків поголів’я великої рогатої худоби, закупити нетелів і перейти до методу штучного осіменіння. В планах – зайнятися молочним скотарством, охолоджувати молоко.

За словами Олександра Арсенійовича, ідей для розширення виробництва чимало. Як придбають високоякісне борошно – на повну потужність запрацює пекарня. Хліб тут печуть виключно без домішок, смачний, реалізують по 3,7 гривні за буханець. Днями господарство також придбало олійницю – якість і ціна олії будуть прийнятними, тож її охоче купуватимуть.

Огірки – до метра довжиною

Про самого Олександра Велентія також можна розповідати багато – це керівник від Бога, а ще – грамотний агроном і, як виявилося, дуже цікава особистість.

Заступником директора він працює у ТОВ «Агроресурс-2006» з листопада 2010 року. До того трудився головним агрономом у цьому товаристві, ще раніше – у ксп «Світанок» та ТОВ «АгроМена». 

До речі, не лише на роботі займається рослинництвом. Олександр Арсенійович вирощує сортову смородину – кілька років тому за шалені гроші придбав 250 кущів. Ягоди такої смородини – розміром з вишню, добре зберігаються. А ще у Велентія добре родить морква, часник. Помідори, щоправда, цьогоріч не порадували, хоча цією культурою Олександр Арсенійович особливо затято цікавиться – у нього є такі рідкісні сорти, про які ніхто й не чув.

Купує агроном і екзотичні рослини: росте у нього лагінарія, бенінказа – це такі рослини з родини гарбузових. А люффе – такі собі огірки по метру в довжину.

Коментарі закриті.