У Куковичах знову зібралися випускники. Цього разу освітяниУ жителів села ще не стерлася з пам’яті зустріч випускників школи, які присвятили своє життя захисту Вітчизни. Відбулася вона на початку травня. І знову – побачення…

До рідної школи зійшлися і з’їхалися випускники, які стали педагогами. Прибули на зустріч навіть теперішні учителі, доля яких закинула в країни ближнього зарубіжжя.

Прийшли на свято і патріархи школи: колишні вчителі, котрі нині на заслуженому відпочинку, – Юлія Надточій, Галина Садова, Лідія Лавська, Зінаїда Хрущ.

Організатор і ведуча пам’ятної зустрічі Ольга Сидоренко побудувала її у формі вагонів великого потягу. Поїзд цей мав свої зупинки.

– Починаючи з 1877 року наша школа мала по два, чотири, сім, десять і одинадцять вагончиків-класів, – сказала вчителька. – І «потяг» цей робив одну зупинку у травні кожного року, коли випускники полишали свій «вагон». А вільні місця поспішали зайняти першачки.

Кожен, хто прибув на свято, розказав про свій шлях, своє місце у житті, родину. Гостей вітали директор школи Оксана Терентієва, учителі-пенсіонери, голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, сільський голова Віталій Чичкан. Присутні пригадали імена учителів, які відійшли у Вічність, і вшанували їх світлу пам’ять хвилиною мовчання.

Святковий поїзд спинився на станції «вітальна». Вітали одне одного теплим словом і щирими побажаннями, а гості, які прибули до рідної школи, дарували пам’ятні сувеніри. Привітав своїх колег і земляків колишній випускник школи Ярослав Карпенко, доля якого закинула далеко від рідних Кукович. Щемливі і добрі слова його прозвучали для учасників зібрання по скайпу.

На станції «подарункова» згадали імена спонсорів, які допомагали і допомагають школі матеріально. Є у навчальному закладі комп’ютерний клас, господарча техніка. Постійно допомагають школі районна та місцева влада, сільгоспкооператив «Куковицький», колишні її випускники.

Зокрема, родина Галини і Миколи Ілляшиків, котрі живуть у Москві, допомогла у виданні книги Ольги Сидоренко «В краю лелек і журавлів», а також виготовила фотоальбом для школи усіх її випускників.

Депутат обласної ради Петро Хомрач передав учителям-ветеранам пам’ятні сувеніри до Дня працівників освіти.
Колишня випускниця Ольга Хрущ привезла коровай, спечений із запорізької добірної пшениці, і вручила його Ользі Сидоренко. А ще вона приємно подивувала усіх надзвичайної краси вишивками.

Ольга Іванівна зачитала письмові вітання тих випускників-учителів, які не змогли прибути на зустріч.
Сім’я Ілляшиків вручила Ользі Сидоренко пам’ятний знак «Кращому учителю світу». А потім у сільському Будинку культури відбулася велика концертна програма, приурочена до Дня працівників освіти. Сільський голова вручив почесну грамоту учителю музики, художньому керівнику Будинку культури Михайлу Кривденку за внесок у розвиток українського сценічного мистецтва та з нагоди 50-річчя.

Коментарі закриті.