ГенпланГенеральний план будь-якого населеного пункту – це найголовніший містобудівний документ, який визначає основні напрямки розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту, який відкриває довготривалій перспективі.

Простіше кажучи – це схема-карта, на якій вказується, що, де і як може бути розміщено на території населеного пункту, а також визначає його межі.

Генеральний план міста Мена, що існує зараз, «походить» аж із 1988 року. З тих пір наше місто значно змінилося, і діючий Генеральний план вже не відповідає вимогам сучасності, тому новий генплан – це надважливий документ для кожного жителя Мени, і якісна його розробка та прийняття продиктована вимогами життя.

− Той Генеральний план міста, який ми маємо на сьогодні, вже «віджив» своє і розвивати місто на його основі досить складно, а інколи і взагалі неможливо, адже він не відповідає дійсності, − говорить заступник міського голови Мени Юрій Стальниченко. – Тому ми в 2013 році виготовили топографо-геодезичну зйомку нашого міста, яка стала фундаментом для генплану, а вже в липні минулого року почали працювати над розробкою нового сучасного генерального плану.

За цей, досить короткий проміжок часу, нам вдалося оперативно зібрати з більшості підприємств міста необхідну для планування інформацію, опрацювати її разом із представниками інституту Діпромісто та на основі показників сучасного стану в місті, розробити проекту пропозицію нового Генерального плану. Зараз можна з впевненістю сказати, що в кінці березні цей проект буде презентовано жителям міста, після чого ми опублікуємо його в газеті «Наше слово» та на нашому офіційному сайті. Презентацію будуть проводити розробники Генерального плану.

Серед основних моментів, які можна відзначити, це те, що наше місто розширить свої межі на третину від діючих меж. Так в межі міста буде включено урочище Остреч із санаторієм, багатоквартирними будинками, дитячим оздоровчим комплексом… З’явиться не менше 75 га. нових ділянок для будівництва житла, в т.ч. близько 5 га. – для будівництва багатоповерхівок. Буде визначено і місце для нового кладовища, і розширено межі промислових зон, задля залучення інвесторів. Також в новому генеральному плані, для зменшення транспортного потоку вулицями міста, плануємо і об’їзну дорогу, і нові рекреаційні зони.

Маємо надію, що в цьому році ми завершимо роботу з розробки та затвердження Генерального плану нашого міста, але для цього нам всім слід відповідально віднестися до цього питання, і під час проведення громадських слухань (про дату та час яких буде повідомлено в газеті «Наше слово») вносити конструктивні пропозиції по поліпшенню проекту Генерального плану.

Міськрада

Коментарі закриті.