У Кам’янці захворів на сказ кінь, у Синявці – короваТрадиційно в зимово-весняний період на Менщині погіршується ситуація стосовно сказу. Лише за вересень – грудень минулого року до сіл Менщини навідалися шість лисиць та три єнотовидні собаки. Не краща ситуація і цьогоріч.

Через підозру зараження у 2012 році було вимушено щеплено та вбережено від захворювання на сказ чотирьох коней, цілу череду корів (73 голови), до якої забігла лисиця, а ще сім голів великої рогатої худоби, шість свиней, стільки ж собак і п’ять котів у господарствах громадян.

– І цього року також, спостерігається загрозлива тенденція, – тривожиться начальник управління ветеринарної медицини в Менському районі Олександр Белашко. – Вже зареєстровано дев’ять випадків візитів лисиць: у Березні, Жовтневому, Степанівці, Дягові, Семенівці, Осьмаках, Синявці та Мені. А також семи єнотів: у Семенівці, Лісках, Чапаєвці, Синявці. Внаслідок цього проводилися вимушені щепленя домашніх тварин. А 27 березня лисиця з неадекватною поведінкою покусала жінку в Ушні, зараз потерпіла знаходиться під наглядом лікарів ЦРЛ.

Наприкінці 2012 року неблагополучним населеним пунктом було оголошено Киселівку – через виявлення сказу у кота, а вже у нинішньому 2013 році введено карантинні обмеження в зв’язку зі сказом коня у Кам’янці та корови у Синявці.

У всіх випадках появи диких тварин у населених пунктах держветслужбою були вжиті заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання, проводилися дезінфекційні процедури, спалювання трупів хижих та травмованих домашніх тварин і птиці. Також серед населення була проведена

роз’яснювальна робота та визначено перелік контактних людей, яких направлено на консультацію до лікарні.

З початку року профілактично щеплено проти сказу 2,5 тисячі собак та 2,7 тисяч котів. І зараз проводяться подвірні обходи з метою повного охоплення щепленнями наявного поголів’я домашніх улюбленців.

Коментарі закриті.