П’ять відсотків, замість трьох, справедливо вимагали за оренду своїх паїв жителі села Феськівка Менського району, пайовики колишнього СК «Феськівський», – повідомляє
Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» .

З «Феськівського» та ще двох сільськогосподарських кооперативів з Менського та Сосницького районів було створено ТОВ «Успіх-Мена». Це агропідприємство входить до ТОВ «Мілкіленд-Агро», що належить до групи компаній «Мілкіленд», зазначено на сайті компанії.

Отже, у 2012 році «Мілкіленд» викупив майнові паї та уклав договори оренди на землю на 7 років. Де зазначено, що через 3 роки умови договору можуть бути переглянуті.

У березні 2015 року в зв’язку зі зміною коефіцієнта індексації (п. 13 договору оренди землі) відбулися збори пайовиків, за участю представників «Мілкіленду», з питання підвищення орендної плати з трьох до п’яти відсотків та укладення додаткової угоди.

Додаток людям на руки не видали, мотивуючи тим, що на реєстрації.

«Третього листопада 2015 року директор ТОВ «Успіх-Мена» Сергій Дроненко у присутності людей, які збиралися отримати орендну плату, заявив, що виплачуватись буде так, як і минулого року, три відсотки. Однак у довідках для отримання субсидій вказувалась п’ятивідсоткова сума нарахування», — розказали жителі села Феськівка.

Обурені пайовики з Феськівки оголосили збори та наполягли, щоб там були і представники «Мілкіленду». Збори відбулися 12 листопада.

— Три представники компанії «Мілкіленд-Агро» з Києва приїхали рівно об 11-й. Спочатку слово взяв Дроненко, запропонував виплатити по три відсотки. Люди обурилися, заявили, що в такому разі ми розриваємо угоди. А це близько 200 договорів зразу, — згадує, що відбувалося на зборах, Наталія Фесюн. — Тоді виступили представники «Мілкіленду» і сказали, що сталося непорозуміння.

— Усього пайовиків з Феськівки 430 з лишнім. Ми розпаювались одними з перших у районі, — розказує Валентина Федорченко. — Спочатку керівництво ТОВ «Успіх-Мена» хотіло віддати людям по 1106 гривень, це три відсотки річної оренди паїв. А вже 12 листопада, казали, приїде керівництво з Києва, «і будемо балакать». Феськівці збунтувались, заявили, що не братимуть цих грошей. Тим часом стукали у всі двері, писали листи в райадміністрацію, нашим депутатам, у газети.

На зборах Дроненко пояснював представникам «Мілкіленду»: «Хотіли людям дати грошей, ті відмовились…» Люди сказали: ні, не так! І пояснили, як було насправді. Тоді начальство з Києва завірило, що грошей хватить усім. Може, не зразу, але обіцяли розрахуватися за кілька днів. Дроненко одразу поїхав у банк, привіз грошей, і в той же день почали виплачувати. Давали вже по 2170 гривень. І нові додатки до договорів обіцяли привезти.

— Юридично в мене все правильно. Як я міг виплатити менше п’яти відсотків, якщо договори підписані саме на п’ять? — говорить директор ТОВ «Успіх-Мена» Сергій Дроненко. — По три відсотки хотіли виплатити зразу, щоб усім хватило. А потім би виплатили решту. А люди підняли крик. Із сосничанами домовилися, договір продовжили на 10 років, їм платять по шість відсотків.

На сьогодні майже всім пайовикам гроші (5 відсотків) виплатили. Не встигли дати кільком, але, за договором, маємо зробити це до кінця року. За три дні виплачено мільйон сто гривень.

Коментарі закриті.