shid_feskНа загальних зборах жителів села у Феськівці на Менщині обговорювали нестачу місць у дитсадку, стихійні сміттєзвалища і стосунки з новим господарем сільгоспугідь.

Кращий ФАП і холодний Будинок культури

Фельдшерсько-акушерський пункт та сільська школа працюють стабільно, жодного зауваження до їх роботи за минулий рік не надходило. Про це доповів громаді сільський голова Микола Хареба. Гордістю села можна назвати і дитячий садочок «Веселка».

– На сьогодні у нашому дитсадку дві групи: всього 42 діток, – констатував Микола Васильович. – Провели серйозні ремонти приміщень та системи опалення, на харчування дитини йшло вісім гривень у день, з 1 лютого ця сума зросте до 10 гривень. Але є й проблема – маємо ще 17 заяв від батьків, а задовольнити їх не в змозі. «Веселка» потребує розширення. Зараз це питання стоїть у наших планах одним із перших.

Не дають спокою і стихійні звалища: 13 смітників ліквідували у минулому році. А скільки їх у цьому з’явиться? Та й не інопланетяни ж їх організовують…

Сільський Будинок культури і бібліотека працюють, але не опалюються. Адже, виживаючи за рахунок дотацій, сільські ради «не витягують» опалення ще й закладів культури. Тим більше, що будували їх колись із розмахом, і нині обігріти здоровезну будівлю просто не реально.

– У минулому році на ремонт доріг ми не отримали ні копійки, – каже сільський голова. – На поточний планується трохи більше 20 тисяч гривень. Але, враховуючи, що маємо доріг з твердим покриття 13,5 кілометра та потрібно оплачувати ще й виготовлення документації, на серйозні позитивні зміни розраховувати не доводиться.

Жодного звернення від односельців не залишила сільська рада поза увагою. Допомагали спеціалісти землякам з оформленням пільг і субсидій, у земельних та інших питаннях сільського життя-буття.

М’яко слали…

Феськівка свого часу вигідно вирізнялася від більшості сіл району: стабільно працював та забезпечував селян роботою і заробітною платою сільгоспкооператив «Феськівський». Зараз у феськівських ланів новий господар – ТОВ «Успіх Мена» (нова назва з неофіційних джерел). Орендатор (договори оренди укладено на сім років) знаходиться у Києві, господарство спеціалізується на молочному скотарстві. Обіцяли, як і завжди, мало не райське життя. Але, як сказав один із феськівських дядьків: «М’яко слали, та спати твердо».

Зерна «на зароблену гривню» трударі, які вже звикли до такого порядку, від нового господаря не отримали. Спарувати корову – 150 гривень, почистити сніг на вулицях – хоч і зі «скидкою», але плати. Навіть деякі дороги загального користування, кажуть, планують орендарі воротами перегородити.

І дитячий садочок, який раніше деякі продукти харчування від сільгоспкооперативу отримував, також у розгубленості. Поки що уся допомога обмежилася новорічними подарунками (хоч і досить непоганими) для дитячого садка та чищенням вулиць від снігу на пільгових умовах.

А от звільнення працівників ко­лишнього сільгоспкооперативу тривають. По селу посунули чутки, що до скорочення планують близько 60 чоловік. Так це чи ні – покаже час, а ось те, що договір оренди розірвати у односторонньому порядку практично не можливо – це факт. Ось і тривожаться селяни. Сподіваються на порозуміння з новим керівництвом.

Під лежачий камінь…

Усі проблеми як місцевого (бродячі собаки, аварійні дерева), так і більш широкого значення (від маршрутного сполучення з Меною до хронічної нестачі коштів) повин­ні вирішуватися за участю усієї громади. На цьому наголосив у своєму виступі голова Менської районної ради Володимир Невжинський.

– Ми зі своєї сторони обов’язково допоможемо у вирішенні питань розширення дитячого садка та налагодження транспортного сполучення з райцентром, – звернувся до присутніх Володимир Михайлович. – Звичайно, затверджений бюджет не зможе негайно вирішити усі проблеми. Але і громада повинна активно долучатися до роботи. Насторожує інертність людей: у вашому селі 411 жилих дворів, а на збори прийшло менше 20 людей. Позиція байдужого очікування ніколи не змінить ситуацію на краще.

Коментарі закриті.