У дитячій спортивній школі готують чемпіонівМенську дитячо-юнацьку спортивну школу представляти не треба –  заклад популярний серед молоді і відомий завдяки досягненням своїх вихованців. Усе це є результатом копіткої щоденної роботи тренерів ДЮСШ і, зокрема, її директора Сергія Таратухіна.

Керівник спортшколи – сам спортсмен, нині виступає у змаганнях з армреслінгу, двічі вигравав чемпіонат області. Серед вихованців школи є призери  чемпіонатів України з легкої атлетики. А навесні команда ДЮСШ виборола перше місце в чемпіонаті області з футболу серед школярів.

Сергій Таратухін виріс у спортивній сім’ї. Мати  – Заслужений тренер України з легкої атлетики, батько професійно займався волейболом. Азартний дух змагань і командної  дружби знайомий йому з дитинства. Тоді ж він засвоїв і головну істину: спорт – це, перш за все, праця, важка, наполеглива  і постійна.

Керувався цим у Броварському вищому училищі фізичної культури та Чернігівському педуніверситеті, де навчався, на строковій службі в армії,  а останні 13 років – і у власній  тренерській роботі.

Заняття фізкультурою і спортом, переконаний Сергій Валентинович,  розвивають не тільки організм, не тільки м’язи, а й дають морально-вольову підготовку, прагнення і вміння за будь-яких умов досягати мети, боротися до кінця, не зважаючи на труднощі.

Крім керівництва школою, Сергій Таратухін веде секцію легкої атлетики. Багато його випускників уже є студентами вузів, живуть в інших містах, але підтримують тісні зв’язки з тренером. Обравши спеціальність далеку від спорту, йдуть у секції при вузах, не припиняють заняття спортом після закінчення навчання.

Саме з таких ентузіастів, уже дорослих, складається ще одна команда тренера, з якою він працює виключно на громадських засадах. Це гирьовий спорт, перетягування канату, армреслінг. Організовують свої змагання, їздять на обласні, де виступають за наш район,за місто. Співпрацюють зі  спортивним товариством «Колос».
Оскільки спорт –  це праця, то головне, щоб було бажання нею займатися.

– Це заслуга самої людини, що вона себе переконала, перемогла психологічно, змусила ходити на тренування. Треба працювати над собою, бо дуже важко відірватися від щоденної рутини, – говорить Сергій Валентинович.

Жодної копійки з бюджету для «дорослої» команди, звичайно, не передбачено, тож  шукають спонсорів. А взагалі за весь час нашої зустрічі не почула від директора ДЮСШ вже звичних скарг на нестачу бюджетного фінансування. Не втримавшись, сама запитала, чи має заклад фінансові проблеми? І почула у відповідь:

– А в кого їх зараз немає? Звичайно, хотілося б придбати для школи сучасний інвентар, хотілося б, щоб на це виділялося більше коштів. Але той, хто хоче тренуватися, – тренується, хто хоче чогось добитися – добивається. Сидіти на місці і скаржитись – то не наш шлях.

Дуже тепло Сергій Валентинович говорив про своїх підлеглих тренерів, що працюють в ДЮСШ. Виділяти когось не захотів, пояснивши це коротко:

– Вони всі стараються, працюють з повною віддачею.

І на закінчення розмови з нагоди Дня фізичної культури і спорту побажав усім спортсменам Менщини міцного здоров’я, завжди підтримувати себе в гарній фізичній формі, не забувати для цього  виділяти хоч невелику кількість часу. І натхнення для майбутніх перемог!

Коментарі закриті.