Фермерське господарство Олексія Бутенка у Дягові працює не тільки на сьогоднішній день, але й на перспективу.

На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко 18 липня під час виїзного засідання колегії облдержадміністрації, на якому обговорювалася роль аграрного бізнесу у розвитку інфраструктури сільських територій.

Практична частина колегії розпочалася саме у Дягові. Сюди приїхали голови районних державних адміністрацій області. Участь у засіданні також взяли голова обласної ради Анатолій Мельник, народний депутат України Владислав Атрошенко.

Гості відвідали сільський дитячий садочок та вручили маленьким дягівчанам подарунки.

Затим разом з Олексієм Бутенком переїхали на базу фермерського господарства, де розташовані склади, сховища. Там же сортують зібраний врожай.

Зокрема, у четвер займалися огірками, які у фермера закуповує одна з відомих компаній по випуску консервованої продукції.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко звернув увагу учасників колегії на пристрій, за допомогою якого у фермерському господарстві відходи від деревини перетворюють на ефективне й екологічно чисте паливо. Очільник області наголосив, що Чернігівщина багата лісами, а тому в умовах дефіциту і дорожнечі енергоносіїв використання власних ресурсів стає як ніколи актуальним.

На зерновому полі неподалік Дягови у присутності гостей села стартувала така собі «битва комбайнів». Білоруський «Полісся», німецький KLAAS та російський «Дон» одночасно розпочали збирання врожаю. Згодом фермер визначиться, який з комбайнів найякісніше збирає зернові.

На полі були присутні й представники білоруського виробника «Гомсельмаш», котрі розповіли про свою продукцію. Зокрема, наголосили, що гомельскі комбайни наразі конкурентоспроможні не тільки в СНД , але й на європейському ринку сільгосптехніки.

Підводячи підсумки виїзного засідання, Володимир Хоменко підкреслив, що фермерське господарство Олексія Бутенка є прикладом того, як має розвиватися сільське господарство. А також прикладом відповідального ставлення до розвитку інфраструктури села. Голова облдержадміністрації рекомендував керівникам районів організувати до Дягови виїзди делегацій, аби перейняти досвід та впроваджувати його на своїх територіях.

Коментарі закриті.