У Дмитрівці руйнується музей славетного лірникаДмитрівка належить до Стольненської територіальної громади. Колись у селі все було – школа і колгосп з фермами і рільничою бригадою, клуб, лазня, магазин, фельдшерсько-акушерський пункт. Нині ж діють у Дмитрівці бібліотека і млин, на якому петлюють борошно.

Замок не вкусиш

Те, що у селі клуб добряче розтягнули, дмитрівці якось вже звикли. Дивляться у діри замість вікон, на облуплені залишки стін і тихенько зітхають – у декого з селян тут молодість минала. Танцювали, співали, а після всього парубки дівчат проводжали і багато хто з них поєднав свої долі.

У те, що на магазині, в якому дмитрівці купували хліб-сіль, навішено великий замок, ще не ймуть віри – невже назавжди?

– Був у нас тут продавець зі Стольного, а це розрахувався, – кажуть місцеві жінки. – Зі своїх ніхто не хоче за прилавок ставати, ото і повісили замок. Богу дякувати, через день хліб у село привозить менський підприємець, інколи навідується і торгівельник з Чернігова. Але цей казав, що не буде більше, бо невигідно йому у таку далечінь за копійки їздити. А менянин і продукти, які ми замовляємо, доставляє. Але це не діло. Як прозіваєш машину – сиди без хліба.

Нема у селі свого медичного закладу, від цього теж потерпають селяни. Як хтось захворіє, «швидка» зі Стольного примчить негайно, а от щоб придбати якусь пігулку, вату чи йод – треба самим іти до Стольного чи Семенівки.

Лірнику судилося забуття?

Дмитрівка мала б по праву пишатися відомим лірником Аврамом Гребенем, який народився у цьому селі. Тут, на місцевому кладовищі, знаходиться і могила народного співця.

– Я оце ходила з Фаїною Галенок наводити порядок на могилах рідних, то і Гребеневе місце поховання прибрали, – розказує жінка, яка не захотіла називатися, – а хата-музей лірника, вважайте, уже пропала.

Пригадалось, як декілька років тому у Дмитрівці було організовано показовий обласний семінар культосвітнього рівня. Тішили гостей і жителів села жіночий фольклорний ансамбль, виступали у затишному клубі й інші аматори сцени, а потім пригощали всіх молоком з пирогами.

На згадку про той захід кожен бажаючий посадив деревце. Тепер у селі буяє і милує око красивий парк.

Відвідали учасники семінару і хату-музей лірника Аврама Гребеня, фотографувалися на фоні вишивок і речей домашнього вжитку, які прикрашали житло, залишали вдячні записи у книзі відгуків. Музей співця було реставровано і відкрито за сприяння кобзаря-лірника Василя Нечепи і тодішнього голови колгоспу «Праця» Петра Киценка.

Нині ж на хату, вірніше, на те, що від неї залишилося, дивитися без сліз не можна. У середині – жодного експоната, нема стелі, розвалені піч і груба… У дворі – сухі, зламані вітрами яблуні, торішній сухий бур’ян сягає пояса, паркан ще тримається на чесному слові.

Хтось із місцевих підказав, що від рук мародерів дещо з хати-музею зберегла і перенесла до бібліотеки її завідувач Фаїна Галенок.

«Ленінський шлях» скінчився

– Чим наша Дмитрівка краща за інші невеликі села? – спитали у нас діди, що грілися на сонці. – Скільки таких по Україні, яким не довго судилося бути на карті? Був у нас тут свій колгосп імені Чапаєва, потім його перейменували на «Ленінський шлях». Все у ньому сіялося, оралося, худоба водилася. Нема нічого, тільки контора збереглася – нині там бібліотека знаходиться.

Ще старенькі згадали початкову школу, яка була у селі і від якої нині й сліду не лишилося.

– Після чотирьох років навчання у ній діти ходили за наукою у В’яльківку не тільки з нашої Дмитрівки, а й із Чорногорців, Лазарівки, – кажуть старожили. – Ніхто нікого не підвозив ні в мороз, ні в дощ, загартовувалися таким чином.

Дмитрівка – красиве і компактне село, живуть у ньому доброзичливі і працьовиті люди. На жаль, тільки троє з дмитрівців мають у своєму населеному пункті роботу – мірошник, листоноша і бібліотекар. Решта ж заробляє на хліб на власних обійстях та ще виживають за рахунок пенсій.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Peripheral block probably, but i bet projecting small images is easier to do

The 25 year old right hander allowed one run and one hit, walked one and struck out three in three innings of the Mariners’ 4 3 loss at HoHoKam Stadium.mcm backpack for sale
By varying certain elements/features on a trebuchet (angle of arm during launch, mass of counterweight, lenght of arm, overall size etc.toms outlet

Despite the terrifyingly hyperbolic tone that some anti piracy literature takes that piracy is akin to drug dealing, child slave labor, or crap like that piracy obviously is an issue, even if we don agree on how big or pressing an issue it is.cheap ray bans sunglasses
They took a one point lead following a two yard Marshawn Lynch touchdown run with 34 seconds left.hollister online shop deutschland
bauletto gucci

Коментарі закриті.