На Чернігівщині не вистачає суддів. У двох районах (Менському і Талалаївському) в судах залишилося по одному служителю Феміди.

Про це під час засідання «гострокутного столу» «Чернігівські суди: стан справ і готовність до реформи» заявив голова апеляційного суду області Садіг Тагієв.

За його словами, наслідком очищення судової влади стало затягування справ і втеча підозрюваних.

«У кримінальних справах, якщо один суддя дав санкцію на арешт, то, коли дійде до кінцевого розгляду, вже і кворуму немає, бо він вже не має права брати участь. І провадження треба направити до найближчого суду. Кому від того легше? Народ же буде їхати з Ніжина до Талалаївки, звідки ми змушені перенаправляти до Прилук, оскільки там є склад суду», – жалівся Садіг Тагієв.

На його думку, такими недоліками активно користуються адвокати.

«Коли доходить до термінів, одразу пишуть заяви, відводи тощо. На сьогодні шестеро чоловік, з них декілька – контрабандистів наркотиків – через це гуляють на волі, сховалися так, що не знайти», – визнав Садіг Тагієв.

Він також пообіцяв застосувати прозорий підхід при заповненні вакансій суддів в апеляційному суді області.

«У мене є ідея перед цим розмістити на його сайті біографію з фотографією кандидатів, аби у громадськості була можливість повідомити до відповідних органів будь-яку інформацію про них», – зауважив очільник суду.

Мабуть, і декларації не завадили б…

Станіслав Клопот

Коментарі закриті.