Журналісти газети «Флоріда Таймз-Юніон», котрій виповнилося вже аж 152 роки (!) Френк Дентон (наглядовий редактор, віце-президент із журналістики, Моріс Паблішин Груп) та Марк Дженкінс (директор із продажів цифрової реклами) провели для працівників редакції кілька тренінгів, поділилися досвідом роботи, поспілкувалися з нашословцями у тісній невимушеній атмосфері.

Новини на сайті – платні

Зокрема, у ході тренінгів Френк Дентон розповів менським журналістам про роботу сучасного ньюз-руму у локальній газеті, про взаємодію між друкованою та онлайн-версіями, про те як працюють їхні журналісти. А також поділився досвідом просування і популяризації газети за допомогою нових медіа, вивчення інтересів та запитів аудиторії і висловив свої думки щодо питання, чому населення останнім часом все більше прагне читати новини у інтренет-мережі, а не у газеті.

До речі, розміщені на сайті інформації у них є платними –вартість їх складає 10 доларів на місць.

За своїм наповненням тематика «Флоріда Таймз-Юніон» схожа і на наповнення нашої районки: це місцеві новини, розділ бізнесу, інформація про стиль життя місцевих жителів. Така щоденна газета коштує 40 доларів на місяць, інколи бувало, що недільний номер сягав кількох сотень сторінок.

Виживають завдяки рекламі

Нашословцям було цікаво дізнатися і про те, що американські газетярі змушені інколи йти на непопулярні кроки – об’єднувати зусилля навіть із конкурентами, аби лишень їхній продукт міг виходити на інформаційний ринок. Адже в Америці ситуація з друкованою пресою також складна, газети змушені економити, підвищувати передплатну ціну та знижувати зарплату своїм працівникам і навіть скорочувати їх. До речі, газета наших партнерів на 85 відсотків виживає завдяки розміщеній у ній рекламі і лише на 15 – від продажу її екземплярів.

Принцип американської журналістики, як розповіли наші гості, – це оберігання демократії і стояння на варті влади з метою її контролю. Френк Дентон розповів, що у США преса є незалежною вже понад 200 років і зауважив, що процес роздержавлення газет в Україні – то правді епохальна справа.

Продають і пости на «Фейсбук»

На своєму тренінгу для менських журналістів Марк Дженкінс розповів про роботу рекламного відділу «Флоріда Таймз-Юніон», про монетизацію сайту та поділився досвідом продажу газети і запобігання зниження тиражів.

Цікаво було дізнатися з його слів про те, американські газетярі, йдучи у ногу з часом, навчилися заробляти гроші навіть на тому, що надають послуги з написання влучних постів і коментарів на «Фейсбуці».

Погостювали

Загалом програма американських журналістів в Україні була насиченою і різноманітною. Заокеанські гості мали змогу познайомитися з традиційною українською кухнею, оглянули визначні пам’ятки у Києві, побували на екскурсії столицею. А побачивши в інтернеті численні фото з нещодавнього Троїцького ярмарку у Мені, загорілися побачити це дійство на власні очі й іще приїхати на гостину до Мени й придбати на пам’ять автентичні ярмаркові сувеніри.

Коментарі закриті.