У Данилівці від шкільних майстерень залишилися руїни, – про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав громадський активіст Олександр Ясенчук.

“Сьогодні відвідав свою малу Батьківщину — с. Данилівка Менського району і сфотографував дві місціни: розвалена хата на кутку “Царина” ще 10 років тому це були шкільні майстерні, інша нинішній гараж, куток “Серединка”, 15 років тому тут стояла здоровенна хата, де жили сезонні робітники та ті, хто потребував житла. Зараз будинку тут не збереглося.

 

Так от, обидві маєтності комуністи забрали у родичів мого прадіда Левка Іллюшка у 30 -роки, які були куркулями і противилися колективізації. Хати та інше майно — в колгосп, людей в Сибір — так, що й де їх кістки невідомо. Таких “скомунізджених” хат в селі ще 10 набереться. Всі вони достояли і активно використовувалися до початку 2000-х і загинули разом з колгоспом.Тож я так міркую, що по великому рахунку не мої батьки винні СССР за соціальне забезпечення, а скоріше навпаки.

 

Гарно будувати країну на “віджатому” майні та рабській праці. Чомусь історики мало досліджують це питання. Певно тому, що все таки цілком можна знайти нащадків, хоч і не прямих, замордованих куркулів і які можуть вимагати як юридичного так і фінансового відшкодування” – пише Олександр.

Мітки:

Коментарі закриті.