У Данилівці дорогу відремонтували, візьмуться за освітлення Загалом у Данилівці та Веселому зареєстровано 500 осіб, хоча, за словами сільського голови, проживає значно менше. Нещодавно жителі цієї громади зібралися на загальні збори, аби обговорити нагальні проблеми.

Плюси і мінуси

Звітуючи за зроблене у 2013 році, Володимир Скляр відзначив, що головною доброю подією у громаді, яку він очолює, є відремонтована дорога з Мени до Данилівки протяжністю шість кілометрів. Володимир Віталійович щиро подякував дорожним робітникам Анатолію Корнієвському і Миколі Топору, які цю роботу зробили.

На часі – освітлення сільських вулиць у вечірню та нічну пору. Кошти є – зібрані торік від самооподаткування.

Торік у Данилівці відремонтовано пам’ятник полеглим у роки Великої Вітчизняної війни односельцям. Жителі села упорядкували вулиці села – озеленили, прибрали від непотребу. Ліквідовано стихійні сміттєзвалища.

Однак має громада і мінуси. З півтисячі зареєстрованих осіб 242 – люди працездатного віку, однак роботу в селі мають трохи більше двох десятків. Решта ж виживає за рахунок ведення особистого господарства.

У селі на належному рівні працюють усі наявні об’єкти соціально-культурного призначення. У школі, на жаль, навчається усього 33 учні, знання яким дають 11 учителів. Дошкільнят по сільській раді є 21. Торік народилося двоє малят, а відійшли у Вічність 13 данилівців.

Криміналу у селі вистачає

Дільничний інспектор міліції Роман Білик, який обслуговує територіальну громаду, занепокоєний її кримінальною обстановкою.

Виступаючи на сході села, наголосив, що торік у Данилівці було зареєстровано п’ять кримінальних проваджень. Деякі данилівці незаконно зберігали зброю, сіяли мак, нищили і псували громадське добро. Крім того, дехто з них вчиняв насильство у сім’ї, розпивав спиртні напої у громадських місцях, купував на «точках» самогон. Із порушниками правопорядку дільничний проводив не лише профілактичну роботу, а й склав близько 20 протоколів про адміністративні правопорушення. Близько десяти осіб із Данилівки стоять на обліку у райвідділі міліції.

Сільський голова теж застосовує власні важелі впливу на хуліганів, п’яниць і дебоширів. Таких у селі залучають до громадських робіт, із ними постійно ведеться виховна робота.

Маленьке, але з платформою

Невелике село Веселе також належить до Данилівської територіальної громади. У ньому зареєстровані 28 осіб, майже усі вони – пенсіонери. Є кілька осіб працездатного віку, однак постійної роботи вони не мають. У селі нема ні клубу, ні магазину, ні ФАПу.

Однак працює щотижнева виїзна торгівля. Селян не забувають ні соціальні працівники, ні медики, ні листоноші. Ще жителі Веселого мають неоціненне благо – залізничну платформу, з якої приміським потягом можуть щоденно їздити у Щорс, Мену і далі – куди кому треба. Селяни незалежні від автобусного сполучення, якого у них давним-давно нема.

Орендарі виручають

На території громади діє обслуговуючий кооператив «Нива». Землі і майно орендують фірми, які не тільки розвивають свій бізнес, а й не забувають про проблеми села, допомагають їх вирішувати. Один із орендарів, наприклад, придбав електролічильники для вуличного освітлення.

Заступник директора компанії «Олстас-льон» Сергій Олефіренко, який був присутній і виступив на сході, запропонував фінансову допомогу Данилівці, зокрема, школі. Незабаром буде здано в експлуатацію зерноприймальний пункт, то Сергій Васильович запропонував данилівцям працевлаштуватися на ньому.

На сході села у Данилівці були присутні і виступили голова районної ради Володимир Невжинський та начальник районної ветлікарні Василь Єрмоленко.

Коли звітував про свою роботу сільський голова, то самокритично відзначив, що у його роботі не все так гладко, є недоліки. На що одна бабуся сказала Володимиру Віталійовичу: «Та Бог з ними, тими недоліками, аби мир був». А дільничного інспектора ця ж бабуся по-своєму пожаліла: «Ох і робота у тебе, онучку, не позаз­дриш. Бережи себе і Бог нехай тобі допомагає».

Прості слова, мовлені від серця – усі ми хочемо спокою, миру і стабільності.

Коментарі закриті.