Щоразу, коли черговий можновладець «світить» годинником вартістю у дві його річні зарплати, ЗМІ та всі уважні починають запитувати: звідки ж добро? Втім, відповіді ніхто ніколи не давав. Ну чи для «відмазки» видавав щось на кшталт «подарували» або «все життя збирав на цей годинник».

Однак новостворене Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що всі коштовності і недобудови у посадовців таки варто перерахувати. І спосіб для цього вже обрали — нова електронна декларація, пише Час Чернігівський.

Про премудрості її заповнення цього тижня розповідали у Чернігівській облдержадміністрації представники НАЗК та проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору».

А змінилося не так вже й багато:

— електронна форма та занесення до єдиної доступної усім бази данних: дані декларант може сам відредагувати протягом тижня з моменту подачі документу;

— відповідальність за недостовірну інформацію: недорахувався до 138 тисяч гривень — дисциплінарна відповідальність; до 345 тисяч — адміністративна; понад 345 тисяч — кримінальна відповідальність.

Найцікавіше — НАЗК дуже сподівається на спостережливість громади. Тобто, так званий моніторинг способу життя здебільшого здійснюватиметься громадськими активістами, журналістами чи просто спостережливими сусідами.

Особливу увагу приділять і тим особам, які не надали відомості про доходи свого чоловіка чи дружини.

Пробний варіант документу також буде. Та вже до 13 жовтня цього року всі, хто підходить під вимоги, мають показати свої доходи за 2015 у новому форматі.

Що з цього вийде? Перефразовуючи батька Кобзаря: або щось дуже добре, або всі перегризуться.

Коментарі закриті.