Таку новину озвучив керівник велоспільноти «Лайба», яка вже другий рік активно займається розвитком велоруху та велоінфраструктури в Чернігові, Максим Цирулін, повідомляє gorod.cn.ua.

— Максиме, скажіть, чи правда, що відтепер у Чернігові можна орендувати велосипед і покататися на ньому абсолютно безкоштовно?

— Так, це правда. Необхідність відкриття велопрокатів розглядалася ще минулого року як частина комплексної роботи з розвитку велосипедної мережі міста й області. Але ідея полягала ще й у тому, щоб велопрокат у нашому місті був доступний абсолютно кожному. Так і виникла ідея створення соціального проекту «Free Bike Chernihiv» (безкоштовний велопрокат у Чернігові).

Отже, 1 квітня цього року проект стартував і буде тривати до 31 жовтня. Чернігівці й гості нашого міста тепер мають можливість щоденно безкош-товно здійснювати годинну велопрогулянку. Обов’язковою умовою для видачі клієнтам велосипедів є застава. Загалом у безкоштовному велопрокаті доступні два велосипеди: один для жінок, другий — для чоловіків. Це абсолютно нові, сучасні, комфортні та дуже яскраві міські велосипеди від відомого у всьому світі виробника. Проект став можливий завдяки нашому магазину «Велосвіт», що вже не перший рік допомагає проводити масові велосипедні заходи на Чернігівщині.

Загалом у прокаті Veliki.cn.ua на сьогодні 19 велосипедів. Дитячі, гірські, міські, круїзери, є також тандем (велосипед для двох), до велосипедів є додаткові аксесуари: дитячі велокрісла, багажники, кошики. Усім бажаючим безкоштовно надаються велошлеми.

Безкоштовний прокат Free Bike Chernihiv і прокат велосипедів Veliki.cn.ua знаходяться за адресою: вул. Серьожнікова, 2, магазин «Велосвіт». Подробиці можна дізнатися в офіційній групі в соціальній мережі: http://vk.com/velikicnua

— Чого чекати любителям двоколісного цього року?

— Цього року Чернігів уперше долучився до всесвітньої акції «Міжнародний зимовий день велосипедом на роботу». Наше місто увійшло в топ-100 міст по всьому світу, які приєдналися до акції, з 81 позицією. Ми довели, що навіть узимку можна використовувати велосипед як транспортний засіб.

Наприкінці травня планується проведення головного велосвята міста — «Велодень-2015». Ще цього року стартує цікавий проект від студентів Чернігівського національного технологічного університету: «Більше паркуйся — менше нервуйся». Вони розробили та планують встановити дуже цікаві велопарковки. Розробку й монтаж планують зробити за власний рахунок.

Із постійних заходів, що проводить наша велоспільнота та партнери: кожної п’ятниці нічні «покатушки» «Night Ride Чернігів», відправлення від Красної площі. Поїздки вихідного дня, розіграші призів, акції та інші активні акції, що проходять практично кожного вікенду. Тож запрошуємо чернігівських велосипедистів приєднуватися до нас!

Коментарі закриті.